val blootgesteld. Al enige jaren zucht en steunt het in de steigers. De plannen liggen klaar, er zou aan begonnen kunnen worden, het zou prachtig kan nen herrijzen en opnieuw een verrassende aan trekkelijkheid kunnen worden in de zich langzaam maar zeker in schoonheid herstellende ring van oude Muurhuizen. Helaas, thans is het slachtoffer van het al te langzaam voortkruipen der papieren voorbereiding. Het wachten is op de allerlaatste handtekening. Wanneer dit nog even duurt, is het te laat. Met lede ogen moet men aanzien, dat weer en wind reeds vrij spel hebben. Een forse winter zal het bouwwerk niet meer kunnen doorstaan. Dit is de Bond Heemschut aanleiding geweest bij de Minister van O.K. en W. aan te dringen op een spoedige gunstige beslissing. Uitbreidingsplan Amersfoort Het Provinciaal Bestuur van Utrecht heeft ons mededeling gedaan het z.g. kernplan Amersfoort te hebben goedgekeurd. Hierbij zijn 24 bezwaar schriften van belanghebbenden ongegrond en 12 bezwaarschriften van anderen niet-ontvankelijk verklaard. Onder de laatste zijn o.m. die van de Kon. Ned. Oudheidkundige Bond, de Ver. Oud- Utrecht, onze commissie de Weg in het Landschap en van de Bond Heemschut, die zoals men weet bezwaar maakte tegen de demping van een deel van de Beek. Erkend wordt, dat het verdwijnen van dit water uit het stadsbeeld een aanzienlijk verlies zal be tekenen, dat slechts ten dele zal worden vergoed door de gewijzigde en op vele punten te verfraaien plant- soenaanleg; dat echter, ondanks deze nadelen van de gekozen oplossing, het tracé een markant object in het stadsbeeld zal vormen, indien de brede verkeers weg door plantsoenaanleg geflankeerd blijft; dat bij het ontwerpen van de dwarsprofielen, op een verantwoorde wijze gebruik gemaakt is van de mogelijkheden welke de glooiende plantsoen- aanleg biedt; dat de verschillende langs het tracé ontworpen gebouwen een aantrekkelijk beeld te zien zullen geven dat in architectonisch opzicht een oplossing, waar bij een brede verkeersweg langs de laag gelegen 79 Amersfoort. Beek en oevers (nog) in ongestoorde rust. foto A. Stakenburg

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 9