de Commissie voor de Gemeentelijke Plannen en de Hoofdingenieur-Directeur van de Volkshuis vesting; - Overwegende, dat het partiële uitbreidingsplan betrekking heeft op een terrein aan de zuidzijde van de Zeeweg, ten westen van de Brouwers- kolkweg en dat de op dat terrein ontworpen be bouwing is beperkt tot een vijftal villa's in open- bouw, waarbij de minimum-perceelbreedte op 40 m is gesteld dat in de toelichting op het plan wordt vermeld, dat bij de vaststelling van deze uitbreiding is uit gegaan van de gedachte de opstallen der nabij gelegen bedrijven van de zijde van de Zeeweg af zoveel mogelijk aan het gezicht te onttrekken Overwegende, dat het gekozen terrein voor be bouwing in het algemeen en voor bebouwing met villa's in het bijzonder, minder geschikt is en de beschikbare perceelsdiepte voor villabouw te dezer plaatse feitelijk te gering, Overwegende voorts, dat, blijkens meerbedoelde berichten en in het bijzonder op grond van dat van de Pharmaceutisch Inspecteur van de Volks gezondheid, een bebouwing in de onmiddellijke omgeving van het pompstation en de waterwin- plaats van het Haarlemse Waterbedrijf een be zwaar voor de hygiënische betrouwbaarheid van de drinkwatervoorziening wordt geacht en in strijd is met de algemeen aanvaarde opvatting, dat de onmiddellijke omgeving van drinkwater- winplaatsen afdoende beschermd dient te wor den; Overwegende ten slotte, dat de gedachte, welke blijkens de toelichting dit uitbreidingsplan zal dienen om de opstallen der nabij gelegen bedrij ven van de zijde van de Zeeweg af zoveel moge lijk aan het gezicht te onttrekken, veel beter en zonder bezwaren kan worden bereikt, indien het onderhavige terrein wordt bestemd voor op gaande beplanting; Overwegende, dat in deze omstandigheden de goedkeuring aan het onderhavige plan dient te worden onthouden; Gelet op de bepalingen der Woningwet; BESLUITEN: hun goedkeuring te onthouden enz. Het verheugt ons, dat hierdoor het gave aspect van de landschappelijk zo fraaie zeeweg niet door een huizenrij zal worden ontsierd en dat de W.I.L. hieraan een steentje bijdroeg. A. G. M. BOOST DE BOSSCHE KOEKZAAK De koekfabriek ,,De Eenhoorn" in 's-Hertogen- bosch, waaraan verbonden-is een winkelinrichting uit 1798 zou, zo verluidden de berichten, worden verkocht, daar de huidige eigenaar der Firma J. A. Suys, de heer H. Gerritse, zich wenste terug te trekken. Natuurlijk waren de Heemschutters bevreesd, dat deze bekende Bossche koekzaak zou worden opge heven, zodat het fraaie interieur in zijn Empire en Louis XVI-stijl eveneens zou verdwijnen. Dit ware bijzonder te betreuren geweest, daar de winkel inrichting in dit pand voor Nederland uniek ge noemd kan worden. Alles is hier in de oude stijl be waard gebleven. De prachtige geelkoperen ouder wetse weegschalen, de cylindervormige flessen voorzien van veelkleurige muisjes in symmetrische figuren daarin aangebracht, de mooie oude koekkist en de fraaie kolommen waartussen de trommels zijn geplaatst voor de verschillende soorten koekjes. Een zeer fraaie wenteltrap verhoogt de voornaam heid van het interieur, terwijl de plavuizen vloer de toonbank met het blank geschuurde eiken blad uit één stuk volledig tot haar recht doet komen. Boven de voordeur is in de spinnekop een in hout gesne den, goud gekleurde eenhoorn aangebracht, die de naam van de koekfabriek weergeeft. Het is gelukkig, dat de heer Gerritse, in wiens fa milie sinds 1798 de zaak reeds is geweest, erin ge slaagd is een nieuwe eigenaar te vinden, die bereid was de zaak op de oude voet voort te zetten. De nieuwe eigenaar, de heer A. A. van Zuylen-de Wit heeft met veel enthousiasme de zaak overge nomen en zal, hoewel de zaak enigszins uitgebreid moet worden, de oude stijl volledig handhaven. Voor deze uitbreiding heeft hij de Vughtse archi tect Fr. Gips ingeschakeld die met veel liefde voor het oude een kleine uitbreiding zal aanbrengen, die geheel aan de bestaande stijl is aangepast en zelfs het interieur verfraaien zal. Een klein kamertje, dat zich rechts van de ingang bevond, wordt wegge broken, waardoor de sierlijke wenteltrap veel beter te zien is. Wij wensen de nieuwe eigenaar, die de oude tra ditie handhaaft, een grote bloei der koekfabriek, opdat deze bezienswaardigheid van 's-Hertogen- bosch blijve bestaan. Vught, Juni 1950. G. G. JUNGERIUS 74

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 30