ren, welke deze strakke, aan de harmonie van het landschap vreemde, elementen thans vertonen. Zweedse gast Dezer dagen hadden wij te gast Dr John Nihlén, de secretaris van het Samfundet for Hembygds- vard, dat is de Zweedse Bond Heemschut, een trouw lezer van ons orgaan, die de werkzaamheden van onze Bond met belangstelling volgt Thans maakt hij een reis door West-Europa Met erken ning voor de moeilijke omstandigheden, waarin gewerkt moet worden in Nederland met zijn be volkingsdichtheid, verkeersproblemen, enz meen de hij zijn respect te moeten betuigen voor het heemschutwerk in Nederland Hij noemde de Bond Heemschut de actiefste der Europese heem schutbewegingen en zegde hem de grootste invloed toe. Een compliment waarmee wij ons wel gevleid voe len, men zij echter gerust, wij zijn zelf minder voldaan. Bescherming van het Geuldal Toen enige belanghebbenden in 1946 aan Gedepu teerde Staten van Limburg een vergunning vroe gen voor de afgraving van terreinen onder Vaals, ter verkrijging van klei voor de ceramische indu strie, weigerden Ged Staten deze vergunning, vrezend, dat ernstig afbreuk gedaan zou worden aan het natuurschoon De Raad van State was het met deze afwijzing niet eens; maar ziet, de Kroon bevestigde het besluit van Gedeputeerden en de vergunning werd ge weigerd Naar wij menen is dat een zeldzaam gebeuren, dat de Kroon niet mee gaat met het advies van de Raad van State. Over het resultaat verheugen wij -ons uitermate, omdat dit betekent, dat de land schappelijke schoonheid van het boven-Geuldal, een der laatste beekdalen van Zuid-Limburg niet wordt aangetast en goede kans heeft ongerept te blijven. De Minister van O K. en W tracht een duurzame bescherming aan dit gebied te verlenen, zo mogelijk door aankoop Een vraag Gij leden, buitengewone leden en donateurs van de Bond Heemschut, gij kunt het werk op ons over belaste secretariaat helpen verlichten door Uw jaarlijkse bijdrage te storten, zonder onze aan maning daartoe af te wachten Indien U er tevens in slaagt het nieuwe lid, dat U zich voornam warm te maken voor Heemschut, te laten besluiten zijn haar bijdrage te gireren onder de vermelding „nieuw buitengewoon lid", dan levert U een posi tieve bijdrage tot de verwezenlijking van ons doel. Immers meer leden, meer mogelijkheden. Nog steeds is onze Bond te klein voor de zware taak, welke hij thans heeft. Meer leden, betekent ook een groter oplaag van ons orgaan, meer bekendheid met ons werk en groter invloed. Onze bankiers zijn Hope Co, te Amsterdam, ons postgironummer is 124326 (een-twee-vier-drie- twee-zes) Voor 7,50 verzekert men zich reeds voor een jaar van het lidmaatschap, het orgaan wordt dan tweemaandelijks toegezonden, men blijft op de hoogte en heeft aandeel in het waken voor de schoonheid van ons land. BOSBRAND De Nederlandse Heidemaatschappij heeft een affiche het licht doen zien welke ten doel heeft het publiek te wijzen op het gevaar van bosbrand Gezien het grote belang van deze zaak brengen wij onze lezers gaarne ter kennis dat deze plaat gratis verspreid wordt Men kan ter verkrijging een aan vraag richten tot de Nederlandse Heidemaatschap pij, Sickeszplein 1, Arnhem. Drenthe Op het Secretariaat is ontvangen een exemplaar van het Februari-nummer van „Drenthe, Provin ciaal Drents Maandblad", gewijd aan de werk zaamheden van de heer Mr. G A Bontekoe. Vermelding verdient vooral de publicatie van 23 Drentse gemeentewapens, door de heer Bontekoe in de loop van de tijd ontworpen; de overige 11 Drentse gemeenten waren reeds in het bezit van een wapen De heraldicus zal gaarne deze publi catie bezitten. 44 4 ïi i k Nieuwe weg bij Kaart (Terschelling)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 6