RAAD VAN OVERLEG, NOORD-BRABANT Dank zij financiële steun van de Provincie is het mogelijk geworden deze organisatie in het leven Op de 20ste April werd in het Raadhuis te Vught te roepen; het stellige vertrouwen werd uitgespro- een persconferentie gehouden met als onderwerp ken, dat het onderhavige initiatief zou leiden tot de oprichting van een Raad van Overleg in Noord- een betere controle door, en een efficiënter en snel- Brabant. Ier optreden van de betrokken organisaties. De Burgemeester van Vught, Jhr Mr F. J. C. M. In een gesprek dat volgde, en waaraan behalve van Rijckevorsel, van wiens talrijke bestuurs- de Voorzitter en de vertegenwoordigers van de functies wij hier slechts die van Voorzitter van onze Pers, ook de Secretaris van „Het Noord-Brabants Provinciale Commissie Stad en Dorp, en van lid Landschap" en van „Stad en Dorp", de heer Van van het Algemeen Bestuur van onze Bond willen Weede van Dijkveld deelnam, bleek, dat men in releveren, hield een korte inleiding omtrent het perskringen licht geduizeld had van de vele or- ontstaan van de Raad van Overleg. ganisaties op Heemschut-gebied. In het algemeen De Commissaris der Koningin, Prof de Quay nam beschouwde men het als een verademing dat men spoedig na zijn ambtsaanvaarding het initiatief tot niet zelf zijn weg behoefde te zoeken, in wat door een bijeenkomst waarop de mogelijkheden tot velen als een doolhof werd beschouwd, maar dat coördinatie van de verschillende activiteiten in de er thans een vaste instantie gekomen was, waar provincie op het gebied van de bescherming der men met klachten en waarschuwingen terecht kan. schoonheid besproken werden. De Commissaris Uw verslaggever wil besluiten met het uitspreken dacht toen aan een uitbreiding van de taak van van de hoop dat de goede zaak waarvoor wij strij— het Provinciaal Genootschap van Kunsten en den door dit initiatief in Noord-Brabant een krach- Wetenschappen. Toen echter bleek, dat dit in tige steun zal ontvangen, strijd zou zijn met het karakter van dit genoot schap, hebben de Stichting „Het Noord-Brabants Lid van de Raad van Overleg inzake de schoonheid Landschap" en de Provinciale Commissie „Stad van Stad en Land in de Provincie Noord-Brabant en Dorp" het initiatief genomen tot de oprichting zlJn' van een Raad van Overleg. Daarin hebben thans De Stichting Het Noord Brabants Landschap, zitting genomen 11 Verenigingen op Heemschut; s-Hertogenbosch, Stichting Ons Landschap, Roo- terrein, alsmede -.vertegenwoordigers van Ge- senBaal deputeerde Staten, van de Prov. Waterstaat en £e Bond Heemschut, Amsterdam van de Prov. Planologische Dienst. Commissie De Weg in het Landschap van de Bond De Raad heeft in de eerste plaats ten doel het Heemschut, 's-Gravenhage coördineren Van de werkzaamheden van de deel- De Provinciale Commissie Stad en Dorp van de nemende organisaties, maar zal bovendien de Bond Heemschut, s-Hertogenbosch Provinciale Bestuursorganen van advies dienen De Vereniging tot behoud van Natuurmonumen- en daarmede samenwerken op het terrein van de te5Jia Nederland, Amsterdam schoonheidsbescherming. »De Hollandsche Molen vereniging tot behoud Het dient opgemerkt, dat de deelnemende orga- van molens m Nederland, Amsterdam nisaties hun zelfstandigheid bewaren. De Raad De Stichting Menno van Coehoorn,'s-Gravenhage van Overleg, zal dus niet zelf strijd gaan voeren bij Nederlandse Natuurhistorische vereniging, voorbeeld de Bond voor het behoud van een be- paald stedebouwkundig complex, daar dit een van Bond voor Natuurbeschermingswachte, s-Gra- de gebieden is, waarop Heemschut zich beweegt, vennage. U. J Gevallen die tot de competentie van verscheidene verenigingen behoren kunnen gemakkelijk ge- Boekaankondiging zamenlijk behandeld worden; de Raad vormt hier Van de Rijksdienst voor het Nationale Plan werd een handige verbinding tussen de organisaties. ontvangen een „Onderzoek naar de vacantie- Indien de Raad op zijn Secretariaat verzoeken besteding buiten de woonplaats in 1947". De in- ontvangt een bepaald geval in behandeling te houd van dit werk leent zich slecht voor een be nemen, zal de Raad dit geval doorzenden aan de spreking; wel is deze belangrijk genoeg om aan de organisatie die de betreffende materie behartigt, lezers te worden aanbevolen; de talrijke tabellen Als Secretaris van de Raad treedt op de Directeur behelzen een schat van materiaal, dat zeer grondig van de V.V.V. 's-HertogenboschVught, de heer is bewerkt in de tekst, een goed inzicht gevende in G. G. Jungerius; het Secretariaat bevindt zich te de problemen welke met betrekking tot de vacan- Vught: Raadhuisstraat 1. tiebesteding bestaan. 56

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 18