HOUDT SCHOON UW WOON Alvorens men Purmerend, komende uit de Purmer, dus uit oostelijke richting, binnenrijdt, wordt het oog allereerst getroffen door een pal langs de weg gelegen vuildépót, een zó onbeschrijfelijk vies en goor geheel, dat men zich afvraagt of men werke lijk in eigen land is, dat prat pleegt te gaan op zijn spreekwoordelijke orde en netheid en dan nog in 't jaar onzes Heren 1950. Als geleidelijke overgang tot het onvermijdelijk trieste gasfabriek-complex, waaraan weinig valt te dokteren, passeert men echter even voorbij genoem de stedelijke vuilnisbelt een uitgestrekt opslag terrein van ijzerwaren en andere objecten. Het ge bruikelijke epitheton ontsierend is wel zeer zwak om deze oud-roest chaos te typeren en men vraagt zich wederom af hoe het mogelijk is, dat ondanks alle desbetreffende verordeningen en welstands bepalingen een dergelijke verbijsterende rommel daar maar zo zonder meer kan worden neerge smeten. Wij begrijpen heel goed dat dergelijke bedrijven moeten bestaan, maar waarom zorgt het Provin ciale- of het Gemeentebestuur niet, dat daarvoor een terrein wordt aangewezen, dat van de weg af niet zichtbaar is, of dat op behoorlijke wijze van een afschermende beplanting wordt voorzien. Het zelfde geldt uiteraard voor het in de aanhef ge noemde vuilnisterrein, waarbij wij vooropstellen, dat een meer moderne hantering van het stadsvuil ook op hygiënische gronden warm kan worden aanbevolen. De Commissie W.I.L. heeft zich tot Gedeputeerde Staten van Noordholland gewend met verzoek om maatregelen ter verbetering van deze beschamende toestand te willen nemen. A. G. M. BOOST BOEKBESPREKING Anton Coolen. (Bijdragen verzameld en ingeleid door) LAND EN VOLK VAN BRABANT. Foto's van Martien Coppens. Uitgave: Kosmos, Amster- dam-Antwerpen. Wie er nog aan twijfelen mocht, of Brabant zijn zelfbewustzijn, na eeuwen van sluimering herwon nen heeft, zal bij de lectuur van Land en Volk van Brabant genezen zijn. De talrijke bijdragen, d;e op elk terrein een beeld geven van de grote vitaliteit van het gewest, geven tezamen een fascinerende indruk van het wezen van Brabant, aangevuld door de vele foto's van Coppens. Een boek, rijk van in houd, en hoog van kwaliteit. NIEUWE LEDEN Als buitengewoon lid traden toe'. Chr. van Hofwegen, Burgemeester van Nieuwe Tonge; Dr. H. A. E. van Dishoeck, Amsterdam; Ir. Witte Hoogendijk, Amsterdam; Mr. E. Elias, Amsterdam; Ir. H. Meyerink, Aerdenhout; G. Gerlagh, Oosterbeek; Dr. A. J. Pannekoek, Haar lem; R. Fontein, Haarlem; Dr. G. van Hasselt, Amsterdam; J. den Tex, Bilthoven. Als gewoon lid traden toe Gemeentebestuur van Ridderkerk; Noordelijk As surantiekantoor NASK, Groningen. De Redactie heeft voor het orgaan nog geen gebrek aan kopij. Integendeel! Er wordt in ons land nog zoveel vernield en verknoeid, dat het nauwelijks mogelijk is, er in ons tweemaandelijks blad een verantwoorde bloemlezing van te geven. Hoe gaarne zouden wij U maandelijks ons orgaan zenden! Ja, om U enigszins volledig op de hoogte te kunnen houden zou dat zelfs noodzakelijk zijn. Het verhogen van de frequentie van verschijnen brengt echter hogere kosten met zich mee. En juist deze kunnen wij, bij de huidige oplage, niet bestrij den. Ook voor ons orgaan - als onderdeel van ons veel omvattende werk - zijn meer leden nodig! Daarom herhalen wij onze oproepWerft nieuwe ledenHet ledental moet stijgen. Alleen dan zal onze Bond zijn taak kunnen vervullen op een wijze die ten volle doeltreffend is, als het werk door meer leden ge steund wordt. Alleen dan kan de Bond worden, een welhaast onoverwinnelijke waker voor de schoonheid van Nederland. 55 Houdt schoon uw woon: Vuildepöt bij Purmerend

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 17