m worden betrokken en de algehele restauratie on middellijk worden voorbereid. Deze spoed was ons, het gemeentebestuur, erg welkom. De plannen wer den uitgewerkt,'een huurovereenkomst gesloten en nu, na enige maanden, is het Rijksinstituut reeds in Marrienhof gevestigd. In de laatste vergadering van de gemeenteraad werd een crediet verleend van 288.000 om het gebouw uitwendig en inwen dig te restaureren. De behandeling in de gemeenteraad was typerend voor houding van burgerij en ge meenteraad tegenover het stads herstel.. Eén der raadsleden sprak namens inwoners en raad zijn erkentelijkheid over het bereikte resultaat. De gemeente moest wel een aanzienlijk offer brengen (J 138.000) doch één der oudste gebouwen der stad, nabij het fraaie Monnikendam, werd in ere her steld en door de gegeven bestem ming zouden uiterlijk en innerlijk op treffende wijze harmoniëren. De spreker brak slechts een lans voor kruisramen, inplaats van de 18e eeuwse, die de Rijkscommissie in het overigens geheel laat-mid- deleeuwse gebouw wil handhaven. Amersfoort glundert. De stad wordt een sieraad rijker. Het mo numentale dak, net gereed gekomen, kondigt al aan wat er komen gaat. Hedenmiddag ontving Dr P. Glazema, de onder directeur van het Rijksinstituut de Raadsleden in het gebouw in restauratie. Alles is nog in deplora bele staat „Kom over twee jaar maar eens terug", zeide de heer J. Kapteyn, de leider van de restauratiewerken, „dan zult U eens wat anders zien!" De plechtige belofte werd door de vroede vaderen gegeven. Als het werk klaar is, zullen we het gebouw op plechtige wijze openen. Wij hopen er dan vele Heemschut-vrienden bij aan wezig te zien. Noot van de redactie .3caA. foto Bell, Amersfoort Dank U Burgemeester. Heemschut is gaarne paraat om in de bres te springen als de schoon heid in gevaar is. Maar veel liever nog komen zijn leden een gemeen tebestuur complimenteren, dat met vreugde bestaande schoon heid tot nieuw leven wekt. 35 „Marrienhof" Burgerweeshuis vanaf „de Haag", vóór de restauratie. foto Dienst Gemeentewerken 4"% ■f Kloosterhof van het „Marrienhof". Bestaande toestand.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 15