want op 17 December 1928 werden door bemidde ling van Prof. K. Sluyterman de balkenzoldering van de kamer te Haarlem door de Gebr. Stuyt ver kocht voor ongeveer 5000 dollars aan „The Pen- sylvanian School" te Philadelphia, waarmede de laatste rest van de kamer uit Haarlem verdween. DE PAKHUISBRANDEN. B. en W. van Amsterdam hebben in hun Algemene Beschouwingen de Raad wel met het fameuze kluitje in het riet gezonden Men zou na de ramp zalige pakhuisbranden krachtige taal en afdoende maatregelen van B. en W. verwacht hebben, het stadsschoon is immers niet weinig geschonden door het verlies van tal van monumentale pakhuizen. In plaats daarvan volgen enige algemeenheden en een wel zeer zonderlinge conclusie. Afdoende beveili ging tegen brand zou alleen verkregen worden wanneer, zo nodig met behoud van de bestaande gevels, achter die gevels gebouwen worden opge richt, die voldoen aan de moderne eisen van brand veiligheid, dan wel de gebouwen worden gesloten en uitsluitend als monument beschouwd Met deze naieve boodschap heeft de Raad blijkbaar genoegen genomen, er is althans geen commentaar gekomen. Hetgeen voorshands alleen maar een betreurenswaardige aanduiding is dat de ware be langstelling en het verantwoordelijkheidsbesef voor de stedelijke schoonheid in de Raad met diep gaat Gelukkig liet de wnd.commandant van de brand weer verstandiger en doeltreffender woorden horen in een interview met Het Parool. Zijn raad bevat in klare taal duidelijke en goed uitvoerbare oplossin gen, die althans enige zekerheid geven dat de nog bestaande waardevolle pakhuizen te beschermen zijn 31 Interieur van „Het Scheepje" uit Haarlem, thans te Philadelphia

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 11