GAS, ELECTRICITEIT EN BOMEN Wij ontvingen Uw.nummervan October 1949 (no5J waarin op bladzijde 68 met een rode pijl aandacht gevraagd wordt voor het artikel „Gas, Electriciteit en Bomen". In dit artikel veronderstelt U, dat een kabellegging ten behoeve van de electriciteitsvoor- ziening langs de Herengracht tussen Vijzelstraat en Koningsplein zou-hebben plaats gevonden langs de jonge bomen, waarbij U verder de verwachting uit, dat zulks door de Gemeente wel goed gedaan zal zijn met, naar U hoopt, het ontzien van de ge plante jonge bomen. Wij zijn zeer erkentelijk voor dit blijk van ver trouwen en het zal ons zeker een aansporing zijn onze afdeling Grondleidingen bij mogelijk voorko mende gevallen er van te doordringen, dat het per soneel Uw timmerman tot voorbeeld zal nemen. Maar alle hout is geen timmerhout en alle kabels zijn geen electrische kabels. Van ons bedrijf ligt er geen kabel langs de Herengracht, oneven zijde, aan de bomenkant op de door U aangegeven plaats en wij verdienen derhalve het vertrouwen dat U in onze dienst stelt ten aanzien van deze plaats dus niet. U vraagt: waarom moeten er electrische kabels vlak langs de boomstammen liggen? Deze vraag wordt U ingegeven, omdat U de mening bent toe gedaan dat groeiende bomen geen kabels kunnen verdragen. Mogen wij U mededelen, dat deze afkeer weder kerig is; ook kabels verdragen geen groeiende bo men. Waarom dan toch op deze plaats Omdat het aan de huizenkant reeds vol ligt met buizen en ka bels. Het rijdek is voor ons verboden terrein, omdat vele grachten bestraat zijn met een betondek waar over heen, uit overwegingen die U zeker zult willen billijken/ een klinkerbestrating ligt. Er blijft ons onder deze omstandigheden dan ook niet veel an ders over dan de bomenkant. Het is een „mariage de raison", doch wij hopen dat U de motieven daarvoor zult begrijpen en billijken. Hoogachtend, GEMEENTE-ENERGIEBEDRIJF, C. VOS, Directeur. WERFT NIEUWE LEDEN! Het kan. Op de jaarvergadering te Dordrecht bleek, dat de Bond Heemschut slechts een gering aantal „buiten gewone", in dit geval persoonlijke, leden heeft. Die zeshonderd vormen natuurlijk slechts een kern van het veel grotere aantal Nederlanders, die ge voelen voor de gedachte van het behoud en herstel van het landschaps- en stedenschoon. Die zijn er gelukkig nog bij duizenden: /jij moeten slechts inge schreven worden in de cartotheek van onze algemene secre taris enonze algemene penningmeester! Met instemming en waardering hebben we allen geluisterd naar het verslag der verrichtingen over het afgelopen jaar. Daarbij is ons echter de ver zuchting niet ontgaan, dat nog veel is ongedaan gebleven, omdat onze apparatuur te bescheiden is. Op de jaarvergadering mochten we in dit verband reeds een aanvurend woord spreken. Als we het le dental verdubbelen, was onze redenering, dan kan „Heemschut" ook weer zo veel meer ter hand ne men op zijn uitgestrekt werkterrein. We hebben in Amersfoort de mogelijkheden eens onderzocht. Er waren in onze gemeente met haar grote belangstelling en liefde voor het stads herstel slechts 9 buitengewone leden. Met ons tweeen hebben we er in enige maanden, zonder veel moeite, twee maal 9 bijgewonnen. De namen en adressen vindt u onder de rubriek Nieuwe leden. Kan dat in andere gemeenten ook niet De vraag stellen is haar beantwoorden. Het is slechts een kwestie van aanpakken. Heemschutters, laten wij het niet laten bij platonische lief desverklaringen en interessante excursies, laten wij ook iets voor onze organisatie doen. H. MOLENDIJK, Burgemeester van Amersfoort .GEEN MEDELIJDEN. Men behoeft geen lid te worden van de Bond Heemschut uit medelijden, de Bond is geen instel ling van liefdadigheid. Men behoeft ook geen lid te worden uit sympathie voor iemand die reeds lid is, maar men moet wel lid worden op grond van de erkenning, dat de schoonheid van ons land van alle kanten wordt belaagd en aangetast en op grond van de overtuiging, dat door middel van de Bond Heemschut moet worden gewaakt en met kracht gestreden voor het behoud van die schoonheid. Die overtuiging kunt U krijgen, wanneer U slechts met open oog door stad, dorp en natuur gaat. Ons postgironummer is 124326. Het lidmaatschap voor personen bedraagt min. 7.50 per jaar. 24

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 28