die de toekomst onthult en in moeilijkheden raad geeft en dit alles op een officiële aanplakplaats van de Gemeente Amsterdam. Ergerlijk vond de Bibliothecaris het, dat men zich niet ontzien heeft reclame te maken voor een hel derziende, op een gemeentelijk gebouw dat als bi bliotheek dienst doet en waar men door het beschik baar stellen van wetenschappelijke lectuur de bur gerij een helder inzicht tracht bij te brengen. Als een bittere ironie beschouwde de Bibliothecaris het, dat juist in het deel van de Militiezaal waarop de gewraakte reclame prijkt, de paedagogische-philo- sophische leeszaal is ondergebracht. In dit geval heeft de wetenschap het van het bijge loof gewonnen.. De reclame van de helderziende, wier naam kostelijke herinneiingen oproept aan blanke gevormde voetjes van een schildersmodel, die de slavin werd van een mesmeriserende maniak is spoedig daarna verdwenen. Het nieuwe aanplakbord en het nieuwe muurbord zijn van de N.V. Publex te Amsterdam. 1 -Ir Op zekere dag kreeg de pachtster van deze gemeen telijke aanplakplaats een opdracht om een gedeelte van deze plakruimte te benutten voor een perma nente, geschilderde reclame. De reclame werd netjes uitgevoerd, goed verzorgd, maar was ten dienste vap een helderziende. Nu was bij de Bibliothecaris van Amsterdam's Uni versiteitsbibliotheek de maat vol, en hij richtte zich met een brief tot het College van Burgemeester en Wethouders om ernstig te protesteren tegen het aanbrengen van een reclame voor een helderziende NIEUWE LEDEN. Als buitengewoon lid traden toe: 0 W. K. M. de Bruyn, Dordrecht; H. J. Schoe- maker, Burgemeester van Groenlo; Mr. Arn. J. d'Ailly, Burgemeester van Amsterdam; Mevrouw de Wed. Dr. J. F. B. van Hasselt, Amersfoort; D. Zuiderhoek; Amersfoort; J. H. van Lonkhuizen, Amersfoort; J. Koopman, Amersfoort; A. J. Spie kerman, Amersfoort; C. van Zwol, Amersfoort; Ir. Pothoven, Amersfoort; W. van Gent, Amers foort; M. T. C. Hak, Amersfoort; Joh. H. Blom, Leusden; J. G.^Overeem, Amersfoort; J. Stuurop, Amersfoort; J. Vollekoop, Amersfoort; J. T. H. C. van Ebbenhorst Tengbergen, Zeist; C. M. Schoe- macker, Amersfoort; Alex Luigjes, Amersfoort; VVV. Amersfoort; Dr. R. Miedema, Amersfoort; Jhr. Mr. C. C. de Jonge, Burgemeester van Zutphen; E. A. Kuipers, 's-Gravenhage; C.Jans sen, Amsterdam. Als gewoon lid trad toe Gemeentebestuur van Buren (Geld.). 20 B Een gedeelte van de Universiteitsbibliotheek is onderge bracht in de aangrenzende militiezaal Munt vóór de reclamesanering. De reclame Bayer op het Singel

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1950 | | pagina 24