allen tijde een rommelige omgeving rondom zulke kampen. Terecht is ook in de gemeenteraad van Oegstgeest grote ontstemming geuit, niet alleen omdat het na tuurschoon zeer geschaad zal worden, maar ook om de'overlast, die de mooiste wijk van Oegstgeest van het woonwagenkamp zal ondervinden. Burge meester en Wethouders van Oegstgeest zijn blij kens^ uitlatingen van Burgemeester Bouman diep teleurgesteld. Zij zullen de bezwaarschriften welke bij Gedeputeerde Staten door verschillende vereni gingen zijn ingediend met kracht ondersteunen. In een uitvoerig schrijven hebben B. W. van Leiden de Bond Heemschut geantwoord, verkla rend, dat ook het gemeentebestuur van Leiden de bezwaren gevoelt tegen het vestigen van een woon wagenkamp ter plaatse. Zij berichtten: „Dit kan echter in deze niet de doorslag geven. In déze ge meente met haar enge grenzen is n.1. gelet op de te verwachten stadsuitbreiding in de naaste toekomst geen ander terrein beschikbaar, waarop met min der bezwaar een woonwagenkamp zou kunnen worden ingericht. Wij hebben daarom tevoren overleg gepleegd met het gemeentebestuur van Oegstgeest, teneinde tot de inrichting van een gemeenschappelijk woon wagenterrein in die vrij uitgestrekte gemeente te geraken. Genoemd gemeentebestuur heeft echter gemeend hiertoe niet te kunnen medewerken, aan gezien zijns inziens geen geschikt terrein te vinden was. Aangezien de wet nu eenmaal medebrengt, dat de Gemeente Leiden over een woonwagenterrein be schikt, heeft de gemeenteraad derhalve niet anders kunnen doen dan het besluit te nemen, waartegen U opponeert. Een andere aanvaardbare oplossing was niet mogelijk. Overigens zal het terrein door een beplanting zoveel mogelijk aan het gezicht worden onttrokken. Uit het bovenstaande zal U zijn gebleken, dat aan het onderwerpelijke raadsbesluit rijpelijke overwe gingen zijn voorafgegaan". Door B. W. van Oegstgeest wordt hiertegen in gebracht, dat deze beslissing allerminst verwacht werd, omdat het hunnerzijds niet slagen in het vin den van een terrein voor het Leidse woonwagen kamp, voor B. W. dier gemeente blijkbaar geen aanleiding is geweest, de geopperde bezwaren te gen de vestiging van een woonwagenkamp op de genoemde plaats, in gemeenschappelijk nader over leg nader te bespreken en zo mogelijk te onder vangen. Vertrouwd moet worden, dat Gedeputeerde Sta ten nu op verstandige wijze .leiding geeft voor een aannemelijke oplossing. Resten v.m.- Geschutgieterij te 's-Gravénhage De bestemming van de historisch waardevolle over blijfselen der v.m. geschutgieterij aan de Kanon straat te 's-Gravenhage, gaf aanleiding tot onge rustheid en deed nader informeren bij de Eerstaan- wezend-Ingenieur der Genie te 's-Gravenhage. Uit het antwoord blijkt, dat van de v.m. Hogere Krijgsschool, behoudens kleine beschadigingen, be houden gebleven zijn de onderdelen van de poort aan de Kanonstraat met de daarboven behorende tympen. Deze overblijfselen blijken overgedragen te zijn aan het Ministerie van Oorlog en door de zorg van de Eerstaanwezend-Ingenieur der Genie behoorlijk te zijn opgeslagen. Het is nu de bedoe ling de poort met tympen te plaatsen in een even tueel te stichten nieuw gebouw voor de Hogere Krijgsschool of in een uit overwegingen van tradi tie daartoe in aanmerking komend gebouw. De plannen daartoe zijn nog niet gereed, zodat over de uiteindelijke bestemming niets naders medege deeld kan wordem Wij zouden het in elk geval jammer vinden, als de poort niet meer op zijn topografisch en historisch verantwoorde plaats wordt opgesteld, hoezeer wij toejuichen, dat de historische betekenis blijkbaar voldoende beseft wordt om een heropstelling elders voor ogen te houden. De Windmolen van Beuningen in verval De standaard-windmolen, welke gelegen is aan de Molenstraat te Beuningen verkeert in droeve staat van verval. Sedert het uitbreken van de oorlog is de molen buiten werking. De ligging is van belang; van de hoofdverkeersweg NijmegenDruten Tiel heeft men een vrij uitzicht op de molen, zodat hij als aantrekkelijk deel in het landschap ook voor het interlocaal verkeer van belang is. Wanneer alle instanties, die daartoe zijn aangetrokken de ge vraagde subsidies verlenen, blijft nog een tekort van ƒ2600,De begrotingspositie van de Ge meente Beuningen laat slechts een geringe bijdrage toe, daar deze Gemeente voor het sluitend maken van de begroting op een bijzondere Rijksbijdrage is aangewezen. Zonder belangrijke financiële steun van andere zijde zal de molen op de duur tot ver dwijnen gedoemd zijn. Gaarne doen wij eën beroep op onze lezers, om tot behoud van Beuningen's enige molen bij te dragen, waarvoor op onze postrekening no. 124326 giften worden tegemoet gezien. Voor prompte overma king namens die leden zal worden zorg gedragen. Nog eens de v.m. apotheek van Bonn Nu de bakker op de Keizersgracht 558 te Amster dam zijn zin heeft gekregen, en over een modern 83

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 7