natuurstenen bestrating wordt op die wijze ver vangen, door de meer egale en'eentonige klinker keien, hetgeen noodzakelijk tot verarming van het stads- of dorpsschoon leidt. De schaal van het straatprofiel is gewoonlijk niet op deze bestrating berekend, terwijl het kleuraspect aan waarde inboet en saaier wordt. De ruil is bo vendien economisch niet verantwoord. Dure en kostbare granietbestrating wordt uitgeleverd tegen goedkope en minder duurzame materialen. Het Dagelijks Bestuur heeft met het oog op de aantas ting van het fraaie aspect der bestaande wegen de bevoegde instanties gewezen op deze ongewenste toestand en reeds van gewaardeerde zijde mede werking gekregen in het bestrijden van dit euvel. Men zij echter alom op zijn hoede, daar te ver-, wachten is, dat bedoelde opkopers zich tot al die gemeenten zullen wenden waar zich nog de be geerde granietkeien bevinden. Een woonwagenkamp nabij „Oud Poelgeest" Een voor velen zeer teleurstellend besluit is geno men door de Raad der Gemeente Leiden, toen het een crediet van 36.000,beschikbaar stelde voor de aanleg van een woonwagenkamp nabij de bui tenplaats „Oud Poelgeest". Het pas gerestaureerde buiten is een monument. De omgeving hiervan dusdanig te ontsieren is laakbaar. Ook de tiendui zenden treinreizigers, die tussen Leiden en War mond altijd zeer genieten van het fraaie vergezicht met dit buitèn op de achtergrond zullen onaange naam verrast zijn, als voortaan dit uitzicht ge schonden wordt door de vestiging van een woon wagenkamp. De Bond Heemschut heeft ernstige bezwaren tegen de uitgezochte plaats te berde ge bracht bij het gemeentebestuur. Het perceel, ka dastraal bekend sectie P. no. 137 is gelegen aan een van de voor Leiden belangrijkste toegangswegen tot het plassengebied. Zodra men de spoorweg overgang nabij de Haarlemmer trekvaart is gepas seerd komt men in een bijzonder aantrekkelijk stuk Hollands polderlandschap. De Kikkerpolder, een „groene zaal", omsloten door het opgaande hout van Oud-Poelgeest en Leidse Hout behoort tot de waardevolste recreatie-gebieden die Leiden zo dicht bij de bebouwde kom bezit. Afgezien nog van het gezicht op een woonwagenkamp, dat weliswaar door een groene strook met hakhout rond het kamp voor het oog kan worden verborgen, blijft er te Ontsierende paalrecla'me op het Rokin, in de Paleisstraat en op het Singel in Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 6