JAARVERSLAG VAN DE COMMISSIE STAD EN DORP VAN DE BOND HEEMSCHUT VAN i SEPTEMBER 1948 - 1 SEPTEMBER 1949 93 In de jaarvergadering vair onze commissie en haar subcom missies memoreerde de Voorzitter van de Bond Heemschut in zijn openingsrede het 5-jarig bestaan van de Commissie Stad en Dorp. De centrale commissie kwam bijeen op 29 November 1948, 17 Februari 1949 en op 14 Mei 1949 (derde jaarvergadering te zamen met de subcommissies in het Stadhuis te Amers foort). Van deze vergadering te Amersfoort werd.in het Julinummer van het orgaan van de Bond Heemschut reeds een verslag ge geven. De samenstelling van de centrale commissie onderging dit jaar slechts één verandering: Op verzoek van de Voorzitter verklaarde Mr Van Balen op de vergadering van 17 Februari j.1. zich bereid deel te nemen in het Dagelijks Bestuur onzer Commissie. De mutaties in de subcommissies waren slechts weinige: De Heer H. W. Herwig, Hoofdcommies Stedebouwkundige Dienst in Zuid-Holland, volgde Ir J. H. de Groot op als se cretaris van de subcommissie Stad en Dorp Zuid-Holland. De Heer J. Vet werd benoemd tot secretaris van de Prov. Gelderse V.V.V. en volgde q.q. de Heer Keppel Hesselink op als lid van de subcommissie Stad en Dorp Gelderland. In de plaats van de Heer Boumans werd de Heer G. Junge- rius, Directeur van de V.V.V. in 's-Hertogenbosch en Vught, uitgenodigd zitting te nemen in de sub-commissie Noord- Brabant. Jhr Mr E'. W. J. van Weede van Dijkveld werd be reid gevonden het secretariaat van deze subcommissie op zich te nemen. De samenstelling onzer commissies is nu als volgt: Centrale Commissie Voorzitter, Ir J..F. van Hoytema, Mechelsestraat 11, Sche- veningen Wnd. Voorzitter, Prof. Dr M. D. Ozinga, Wilhelminapark 62, Utrecht Secretaris, Ir F. H. Warnaars, Mesdagstraat 24, Den Haag Lid Dagelijks Bestuur van de Cie Stad en Dorp, Mr W. J. van Balen, Benoordenhoutse weg 196, Den Haag Secretaris Bond Heemschut, Ton Koot, Leidsegracht 60, Amsterdam Gedelegeerde v/h Bestuur v/d Bond Heemschut, J. R. Ko ning;- Middenweg 72, Amsterdam-O. O. v. d. Gronden, Parkstraat 38, Den Haag Dr Win. Roukens, Directeur Openlucht Museum, Schelmse- weg 89, Arnhem C. W. Royaards, „De Oorsprong", Schoorl G. Scholten, v. Soutelandelaan 23, Deri Haag Ir A. J. v. d. Steur, Botticellistraat 26, Amsterdam Administrateur Bond Heemschut, Leidsegracht 60, Amster dam Subcommissies Zeeland Ir M. de Vink, Voorzitter, Directeur Prov. Plan. Dienst, Middelburg Ir H. de Lussanet de la Sablonière, Secretaris, architect Rijksgebouwendienst, Park de Griffioen 14, Middelburg Jhr L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinckhaven, Burge meester van IJzendijke Ir P. J. 't Hooft, Bierkade 5, Goes G. Houtekamer, secretaris Prov. Z. V.V.V., Patijnweg 78, Goes Mr T. Lebret, Oostkerkplein 13, Middelburg E. Smit, Directeur Prov. Z. V.V.V., Veere Dr J. J. Westendorp Boerma, Poststraat, Zierikzee Zuid-Holland Ir L. T. van der Wal, Voorzitter, Directeur Prov. Planolo gische Dienst, Riouwstraat 178, 's-Gravenhage H. W. Herwig, Secretaris, Hoofdcommies Stedebouwkundige Dienst in Z.H., Riouwstraat 178, 's-Gravenhage Ir H. V. Gerretsen, Secretaris v. d. Welstandscommissie v/h Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, Een- drachtsweg 12a, Rotterdam G. C. Helbers, conservator musea in Gouda, Oosthaven 69 Mevr. S. van Couten Piccardt Wieringa-Neurdenburg, Landschaps-Architecte, Lerares Huis te Lande, West- einde 124, Voorburg Mr R. H. Woltjer, Directeur van de Prov. Z.H. V.V.V., Pioenweg 1, 's-Gravenhage Noord-Holland Ir H. Meyerink, Voorzitter, Hoofdingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting in N.H., Oude Gracht 65, Haarlem Mr J. W. Groesbeek, Secretaris, Rijksarchivaris, Cecilia- steeg 12, Haarlem Ir P. H. N. Briët, b.i., architect, Wagnerlaan 5, Hilversum G. S. Th. v. Gink, Secr.Penn. Stichting Prov. V.V.V. N.H., Stadhuis, Haarlem D. Haspels, Tuinarchitect, Jozef Israëlslaan, 22, Bussum Ir P. K. van Meurs, Directeur Prov. Planologische Dienst, Nieuwe Gracht 47, Haarlem C. W. Royaards, architect, ,,De Oorsprong" te Schoorl Mr H. J. J. Scholtens, Burgemeester van Beverwijk J. Trouw, Laan van Binnenrust 18, Abcoude Utrecht Dipl. Ing. P. Kluyver, Voorzitter, Directeur Prov. Planolo gische Dienst, Achter St. Pieter 25, Utrecht Drs A. Bertoen, Secretaris, Achter St Pieter 20, Utrecht Ir J. B. baron-van Asbeck, architect, Ramstraat 9, Utrecht G. Adriaans, architect, Secretaris Utrechtsche Welstands commissie, Thorbeckeplein 18, Amersfoort J. C. Wilbrennink, Directeur Prov. Utrechtsche Bond V.V.V Vreeburg hoek Viestraat, Utrecht W. Wymstra, lid Vechtcommissie, architect te Maarssen Noord-Brabant Jhr Mr F. J. C. M. van Rijckevorsel, Voorzitter, Burgemees ter van Vught Jhr Mr E. W. J. van Weede van Dijkveld, Secr., p/a Brand waarborg, Wolvenhoek, 's-Hertogenbosch (Postbus fit). H. J. M. Hanssen, Hoofd van de Technische Dienst v/h Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht N.Brabant (Oost), Julianapléin 11, 's-Hertogenbosch

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 17