van het Dagelijks Bestuur in twij fel getrokken kunnen worden, hetgeen indirect uit de woor den van Burgemeester Molen dijk geconcludeerd zou kunnen worden, waar hij tegenover het Bestuur de uitdrukking commissie van deskundigen gebruikte. Het Bestuur wordt gekozen door de leden van de Bond Heemschut in de Algemene Ledenvergade ring. Het is al sedert de oprichting in 1911 gebruikelijk, dat daarin diegenen gekozen worden, die met der daad bewezen hebben goede heemschutters te zijn, wa kers voor de schoonheid van Ne derland, die elk op hun gebied hun sporen reeds verdiend heb ben. Acht men hen niet op hun plaats en niet deskundig, dan is er gelegenheid dat op de Alge mene Ledenvergadering ter spra ke te brengen dan wel de betref fende bestuursleden niet te her kiezen en betere candidaten voor te stellen. Dat is het democrati sche gebruik en het goede recht van de Algemene Ledenvergade ring. Deze uiteenzetting, die mij voor het goede begrip nodig leek, mag allerminst de indruk nalaten, als of het bestuur van de Bond Heem schut op gespannen voet staat met het gemeentebestuur van Amersfoort. Integendeel, zoals als bij herhaling geuit is, bestaat er grote belangstellingen waardering voor het werk dat door het gemeen tebestuur en zijn diensten voor het Amersfoorts stadsschoon verzet wordt slechtsons Amersfoort-nummervan November 1947. Ook onder vrienden kan men het best oneens zijn. Wij delen niet de mening van de heer A. Ingwersen zo als diè tot uiting kwam in Elsevier's Weekblad van 3 September, als hij Amersfoort verwijt dat er een geest van Jan Salie heerst. Wij zijn overtuigd van de goede wil die in Amersfoorts gemeentebestuur heerst en van hun harde werken om naar beste weten de oude schoonheid te behouden. Daarvan heeft het huidige gemeentebestuur wel degelijk blijk gegeven, het is in dit opzicht zelfs de meeste steden van Nederland vóór, omdat het er een eigen behoud van Men herleze afdeling voor de restauratie van zijn oude bouw werk op na houdt en daarmee voorbeeldige resul taten heeft geboekt. Wij geloven eer, dat er bij het gemeentebestuur een overdreven vrees leeft, dat zijn mooie en unie ke oude stadskern in de toekomst onvoldoende be zocht zal worden en dat o.m. daaruit zijn wens voortspruit om dan maar het offer van de beek te brengen. Bij de Bond Heemschut moet bij elke moeilijke beslissing het zwaartepunt vallen op het waken voor de schoonheid van Nederland en het bestuur is, wat Amersfoort betreft, van mening, dat zijn schoonheid gebaat is met het behoud van de beek. 67 Dordrecht De Groothoofdspoort. foto Bram Sojfree

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 7