wijs, enz. Alhoewel geen ogenblikkelijk succes be reikt werd de onderwijzersorganisaties verenigd in de A.N.O.F. beperkten zich voorlopig nog tot het vragen van inlichtingen, mag de hoop gekoesterd worden, dat in ruimer kring belang stelling bestaat en gewekt is voor het probleem der Heemschut in deze tijd, nu zovele duizenden in het genot van vacantie gesteld zijn en het recreatie gebied anderzijds jaarlijks afneemt. Als derde belangrijk onderwerp, dat in de verga deringen ter sprake kwam, zij hier genoemd het vraagstuk van het landbouwonderwijs en hoe hier bij de Heemschutgedachte bevorderd zou kunnen worden. Als vierde, o.i. belangrijk onderwerp van bespre kingen, noemen wij dan nog de inrichting van een congres voor Heemschut en Jeugd. Gedacht is aan het organiseren van een bijeen komst van Jeugdleiders en Onderwijskrachten ter bespreking van de vraag hoe in onderwijs en jeugd beweging de Heemschutgedachte uitgedragen zou kunnen worden. Het Dagelijks Bestuur is zeer erkentelijk voor de medewerking van de instellingen, waarmee sa mengewerkt werd; erkentelijk ook voor de blijken van belangstelling en de ondervonden medewer king van de leden der Commissie. Dit jaarverslag moge besloten worden met het uit spreken van de hoop, dat in het komende jaar de Commissie de steun en medewerking zal blijven ontvangen van allen, die in enigerlei vorm betrok ken zijn bij de vorming der jeugd en daarbij de bevordering van de liefde voor de heem als een be langrijk middel zien voor het ontstaan van een ge past nationaal bewustzijn. 's-Gravenhage J. v. MOURIK, Secretaris Commissie „Heemschut en dejeugd". DE BOND HEEMSCHUT TE DORDRECHT BIJEEN Zoals zo vaak begunstigd door stralende zonne schijn, kwamen bestuur en leden van de Bond Heemschut in groten getale op Vrijdag 9 September j.1. in Holland's oudste stad bijeen, ter bespreking van de werkzaamheden in het afgelopen jaar en om kennis te nemen van de rijkdom aan oude schoon heid die de stad biedt. In zijn openingswoord, dat elders in dit blad is af gedrukt, vroeg de voorzitter zich af of de Dordte- naren wel voldoende doordrongen waren van die rijkdom, die verplichtingen oplegt. Aanleiding hiertoe was het feit dat de vereniging Oud-Dor- drecht werd opgeheven. Bij de rondvraag stelde de heer A. A. Kok zich be schikbaar voorlopig als bestuurslid op te treden van een nieuw op te richten vereniging Oud-Dor- drecht, die de verdediging van de heemschutbe- langen op zich zal nemen. Aan zijn beroep op me dewerking van de zijde der Dordtenaren werd gé- volg gegeven door Ds Beerekamp en de heer Van Aardenne. Bij de discussie stelde de burgemeester van Amers foort, de heer Molendijk o.m. de vraag of het juist was, dat het bestuur van de Bond afweek van een advies dat hem door een der commissies werd ver strekt; hij meende de juistheid van deze werkwijze in twijfel te moeten trekken. Aanleiding hiertoe gaf het request van de Bond aan de raad der ge meente Amersfoort inzake het plan tot demping van de Beek in die gemeente. [Zie het Aug.nr. van Heemschut], De voorzitter zette uiteen, dat verschillende ad viezen waren ingewonnen en dat het Bestuur te allen tij de het recht behoudt gevraagde adviezen al dan niet op te volgen. De heer Molendijk vestigde tevens de aandacht op de toenemende verontreiniging van de wegen door passagiers van touringcars die broodpapieren etc. wegwerpen en op deze wijze hele papiervelden aanrichten langs de wegen. De Commissie W.I.L. zal de bestrijding hiervan ter hand nemen. 79 Heemschutdag 1.949 te Dordrecht. foto J. R. Koning

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 19