Het strekt tot voldoening te mogen constateren, dat het verschenen deel bleek te behoren tot de keuze van de 50 best verzorgde boeken van het jaar. De lof voor het succes van de serie en -bibliotheek komt niet het minst de secretaris van de redactie commissie toe, ons medebestuurslid de heer A. A. Kok, die tot onze voldoening onvermoeibaar zijn krachten aan deze redactie blijft wijden. Propaganda De onvoldoende geldmiddelen leggen knellende beperkingen op aan de wens tot het maken van meer propaganda door middel van vouwbladen, brochures, films en tentoonstellingen. Het houden van lezingen is tot nog toe afgestuit op de over belasting onzer medewerkers. De volle aandacht is geschonken aan de verbetering van ons orgaan, dat dan ook in grotere oplagen wordt afgedrukt dan voor directe verspreiding nodig is, zodat af zonderlijke nummers voor speciale doeleinden kunnen worden gebruikt. Proefnummers en vouw bladen werden uitgegeven op vergaderingen en tentoonstellingen. 1000 Hotelbedrijven werden aangeschreven en 500 nauwkeurig uitgezochte per sonen, waarvan ons bekend was, dat zij de heem schutgedachte waardeerden, ontvingen een per soonlijk schrijven met uitnodiging om lid te wor den. Het was opmerkelijk te moeten constateren hoe vele antwoordden, dat zij gaarne aan de uit nodiging gevolg zouden geven als niet de belasting druk noodzaakte tot ernstige bezuiniging. Velen verwezen naar de regering onder de mededeling, dat het onder deze omstandigheden de plicht was meer subsidie te verlenen om tegemoet te komen aan het wegvallen van inkomsten uit particuliere bronnen. Op ons bureau berusten vele brieven van vooraan staande Nederlanders, die schrijven te betreuren als gebrek aan geld oorzaak zou zijn van vermin derde activiteit van onze Bond. Wij zijn er erkentelijk voor,maar wij moeten helaas zo reëel zijn om op te merken, dat onze kas er niet mee gevuld wordt. Van onze kleine staf wordt thans het uiterste gevergd, meer doen is met de beschikbare middelen niet mogelijk. Werkzaamheden Tot de gevallen die aanleiding gaven tot het ver zenden van adressen behoren de volgende Warnsveld. Aan Gedeputeerde Staten werd het verzoek gericht de ontsierende werking van de hoogspanningsleiding te voorkomen als gevolg waarvan werd meegedeeld, dat palen en kabels in W.richting worden opgeschoven. Schermerpolder. Het lag in de bedoeling van P.T.T. juist langs de molens een telefoonléiding te leggen. Als gevolg van ons adres aan P.T.T. is dit voor lopig voorkomen. Herenveen. In samenwerking met de Commissie Stad en Dorp werd een rapport opgesteld inzake de demping van de Kolk. Dit adres dat zich tegen demping verklaart, is op verzoek in handen gesteld van de plaatselijke Commissie van Advies. Rozenburg. Aan B. W. is een adres gericht met verzoek om de toren van Blankenburg, hoewel niet voorkomend op de monumentenlijst, toch als element van schoonheid in het landschapsbeeld te behouden en niet te doen slopen. joelen. Aan B. W. werd een adres gericht met de bedoeling het interieur van huize Djoerang niet door woningsplitsing verloren te doen gaan. Het resultaat is dat het in deze streek zeldzaam gewor den type herenhuis in oorspronkelijke staat behou den blijft en gerestaureerd zal worden. Aalsmeer. In samenwerking met de commissie Stad en Dorp werd aan B. W. geadresseerd om de boerderij Uiterweg 100 te behouden en geadvi seerd een gemeentelijke monumentenverordening te maken. Monnikendam. Aan Gedeputeerde Staten werd ver zocht hun goedkeuring te onthouden aan het voor nemen van de gemeenteraad het uitbreidingsplan dusdanig te wijzigen, dat industrievestiging werd toegestaan op een zodanige plaats, dat het fraaie 75 Het Hof te Dordrecht. foto Bram Soffree

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1949 | | pagina 15