AMSTERDAMSCHE BOUWKUNST EN STADSSCHOON 1306-1942 UITGAVE C. V. ALLERT DE LANGE - AMSTERDAM Prof Ir G Watt/es en Arch F A. Warners derde druk Eindelijk is dan de nieuwe druk van alombekende werk gereed en zij is beter en mooier dan de vongen Het werk is geheel gedrukt op zwaar houtvrij kunstdruk papier en gebonden in een geheel linnen stempelband, De oplage is echter beperkt Indien U van een exemplaar verzekert wilt zijn, stelt U dan zo spoedig mogelijk m verbinding met Uw boekhandelaar Voor hen die het boek weinig of niet kennen volgt hier een beschrijving Als gids voor Amsterdammers en voor hen, die Amsterdam bezoeken of belang stellen in het stedelijk schoon van de hoofdstad hebben Prof Wattjes en Arch Warners een boek samengesteld, waarin Amsterdamsch bouwkunst en de Amsterdamsche stads gezichten door meer dan 850 afbeeldingen, m hoofdzaak naar speciaal voor dit boek gemaakte opnamen, worden getoont De afbeeldingen zijn gerangschikt in de volgorde van een wandeling door Amsterdamsch oude en nieuwe stadswijken. In hoofdzaak is slechts afgebeeld, wat voor ieder zichtbaar is Van vele kerken is een afbeelding van het interieur gegeven Als verwijzing naar de belangrijke binnenhuisarchitectuur die m zovele Amsterdamsche woonhuizen nog bewaard is, zijn ook enkele interieurfoto's gegeven Het boek richt zich zoowel tot architecten als tot leken Van vele grachtenhuizen zijn topgevel en kroonlijst op grote schaal afgebeeld. Bijzondere aandacht is besteed aan de zoo vertrouwde.torens, stoepen, voordeurpartijen, poortjes, pothuizen, gevelstenen, de oude ophaalbruggen en de stenen boogbruggen of „sluizen", maar ook aan de moderne Amsterdamsche bruggen De fotografische opnamen, naar aanwijzing van de schrijvers door de architect en fotograaf K. W J Schorteldoek en voor een klem deel door den Heer G M Basz gemaakt, hebben in de loop der jaren zulk een bekendheid verworven, dat nadere toelichting overbodig is Prijs gebonden f 25 In de erkende boekhandel verkrijgbaar

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1948 | | pagina 27