De ^Vest-NecIerIallclse Veenplassen historisch - planologisch In de Heemschutbibliotbeek verschijnt binnenkort: J. TROUW UITGAVE C.V. ALLERT DE LANGE - AMSTERDAM In dit boek wordt in het bijzonder aandacht geschonken aan de Plassen in hêt Wes telijk deel van Nederland, die, naast de bossen, heide en duinen, zo belangrijk zijn. De plassen en meren, waaraan onverbrekelijk zijn verbonden de daaromheen gelegen lan derijen, vormen met elkander een geheel eigen schoonheid en bieden als recreatieoord volop gelegenheid tot genieten voor wandelaar, wielrijder, automobilist, ruiter, zeiler, roeier kanovaarder, zwemmer, visser, enz., die alle dus een groot belang hebben bij het behoud der plassen. Weidse vergezichten en en schilderachtige intieme hoekjes brengen de liefhebber in die bijzondere stemming, die uitgaat van dit landschap. Hoe het is ontstaan wordt uitvoerig beschreven. De historische ontwikkeling, de recreatieve func tie, wensen en mogelijkheden voor dit uitgebreid gebied houdt de schrijver bezig. Beschreven wordt het droogmaken van de vroegere meren en de uitgeveende polders, alsmede het vervenen als bedrijf, de van oudsher zeer belangrijke schakel in de ontwik keling der plassen. Tenslotte worden behandeld de schendingen der plassen door het storten van vuil en het onttrekken van zand uit de bodem. Het omvangrijke materiaal, in dit boek verwerkt, doet duidelijk blijken, wat werd bereikt, maar ook, dat er nog steeds een strijd woedt en de grootste waakzaamheid geboden is. Hoe het behoud van deze schoonheid is te verzekeren met toepassing der huidige wettelijke bepalingen is in het slot van het boek beschreven. Tal van foto's, kaarten en tabellen verhogen de waarde voor een ieder, die, op welke wijze ook, met het plassengebied te maken heeft. Ca. 300 pag met 150 foto's. Prijs geb. 12.50. In de erkende boekhandel verkrijgbaar.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1948 | | pagina 20