uit öe pens MEDEDELINGEN VAN DE RIJKSDIENST VAN HET NATIONALE PLAN De Rijksdienst maakte bezwaren tegen de A'olgendc voorgenomen werken Aanleg van Vuilnisstortplaats in de Blocmen- daalsc duinen; Storting Vuilnis en Bagger in liet z.g. Tlpcrveld te Landsmeer: Aanleg van een aulo-renbaan te Zeist; op grond van het feit, dai genoemde gebieden een recreatieve functie hebben. Door de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel is, als onderdeel van de Pro vinciale Planologische Dienst, ingesteld een Commissie voor Landschapsverzorging en Re creatie, welke, zoals haar naam zegt, tot taak zal hebben het desgevraagd gc en van advies aan de Commissaris der Koningin, Gedeputeer de Staten en de Vaste Commisic van de Pro vinciale Planologische Dienst omtrent zaken betreffende de landschapsverzorging en re creatie in het kader der ruimtelijke ordening. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Oclobcr 1947 benoemd tot President van de Rijksdienst voor het Nationale Plan de Heer Mr. J. Linthorst Homan te Groningen, Oud- Commissaris der Koningin in die provincie. Tevens is de Fleer Linthorst Homan met in gang van dezelfde datum door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting benoemd tot Voorzitter van de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan. Naar wij vernemen blijft de Heer Linthorst Homan te Groningen woonachtig. Tot lid van de Vaste Commissie van de pro vinciale planologische dienst in de provincie Utrecht is bij besluit van de Commissaris dei- Koningin in de provincie benoemd Mr J. A. Snijders, directeur van het gewestelijk arbeids bureau Utrecht. Krachtens een besluit van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland is voor liet eiland Schouwen en Duiveland een streek plan in voorbereiding genomen, waardoor het o.a. mogelijk wordt, het daar aanwezige 'na tuurschoon te beschermen. De Arnhemse Courant maalde melding van de restauratie van de korenmolen ,.Dc Weerd" te Lankhorst (gem. Staphorst), welke restau ratie door bemiddeling van de Ver. ,,De Hol landse Molen" geschiedde en thans gereedge komen is. De Nioe. Vlaardingse Crt. berichtte dat de korenmolen aan de Kortedijk aldaar voorlopig hersteld wordt, ten einde te zijner tijd geheel gerestaureerd te worden. Een droevig geluid laat de Leeuwarder Crt. horen, di cwect te berichten, dat de laatste wa termolen in het gebied rond Aklcrum vervan gen zal worden door een electrisch gemaaltje. Vele couranten wijdden in de afgelopen maanden artikelen aan de plannen welke be staan tot het droogleggen der vaarten en ka naaltjes in Giethoorn, in het kader van grote ontginningsplanncn. Het wachten is op een so- ei aal-economisch rapport van een door de Ge meenteraad ingestelde commissie. De Af aas- en Roerbode beschreef de restau ratie van de Munsterkerk in Roermond, waar mede men in 1948 gereed hoopt te komen. De Herenveense Koerier meldde, dat er plan nen bestaan om het oude Admiraliteitsgebouw van Dokkum in te richten als Oudheidkamer, terwijl de aandacht gevestigd wordt op de drin gende noodzaak, de enige in Friesland overge bleven kruiskerk te Bergum, te restaureren, waartoe men vijf ton nodig denkt te hebben. In het Zutphens Dagblad lazen wij dal door Monumentenzorg en Gemeentebestuur gelden beschikbaar gesteld zijn voor de x-estauratie van de St. Walburgskerk te Zutphen. De Nederlander (Den Haag) weet te berich ten. dat er restauratieplannen bestaan voor de Ned. Hcrv. Kerk te Noordwijk-Binnen. Ook de Ronde Lutherse Kerk aan het Singel te Amsterdam stond weer in het middelpunt der belangstelling. Nog steeds is geen bestem ming voor dit gebouw gevonden. Zoals bekend, heeft de kerk een fraai orgel en bezit zij ecu uitstekende acoustiek. Men overweegt dan o.a. ook de kerk als concertzaal te exploiteren, al dus het Alg. Handelsblad. In Vrij Nederland verscheen een artikel van Mart Stam, waarin deze een felle aanval deed op de wederopbouw van Middelburg. 79

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1947 | | pagina 33