15 Amersfoort; W. G. F. Oversteegen Jr., Bla- ricum; A. J. Teulings, Amsterdam; Ir A. de Jong Azn, Lochem; W. Bodde, Arnhem; F. Thieme, Wijk bij Duurstede; H. J. A. van Eek, Utrecht; W. J. A. Arntz, Nijmegen; W. Spruijt van Crieckenbeecq, Heemstede; Mej. E. W. M. $ie raaff, 's-Gravenhage; J. C. de Valk Linne L.B. van der Veen Czn, Groningen; F. J. van Baaren, Utrecht; K. Op 't Land, Amsterdam; H. Janmaat, Amsterdam; Mej. F. Dommisse, Doorne; T. M. van der Koogh, Weesp; D. Reneman, Gouda; W. J. van Varik, Oegstgeest; Mr H. van Riel, 's-Gravenhage; M. E. 't Haft, Amsterdam; W. Hoogstraat, Amsterdam; J. Oldekamp, Rijssen; Mevr. J. M. de Jon ge-Vijgeboom, Breda; W. G. Haaxman, Amsterdam; Ir F. E. Wilmer, Arnhem; J. Trouw, Abcoude; Ir J. F. van Hoytema, 's-Gravenhage; W. J. van Hoogstraaten, s-Gravenhage; K. J. Cath, Leiden; W. van Gorcum, Zwolle; H. G. Kamphuijs, Zwolle; J. H. Grondijs, Amster dam; Mej. A. Vos, 's-Gravenhage; Mr P. A. H. M. van Vlijmen, Eindhoven; L. C. J. M. Knitel, Tilburg; Ir C. C. Kayser, Amsterdam; J. R. Markus, Rauwerd; G. F. Couwenbergh, Besoyen; A. van Woersem, Amsterdam; W. J. Dijt, Den Burg; C. de Leeuw, 't Zandt; J. A. M. Saulenn, Castricum; P. Singelenberg, Wassenaar; C. H. van Buuren, Oosterbeek; Mej. Dra J. C. J. C. van Nooten, Deventer; M. M. Hogendoorn, Eindhoven; Ir D. J. Mink, Haarlem; L. J. de Brijn, Amsterdam; Jonkvrouwe A. C. Sandberg, Elspeet; D. Rombout, Geldermalsen; N. Kroese, Amster dam,' Gebr. Rotgans, Alkmaar; J. H. A. Beukers, Ootmarsum; M. F. de Jong, Boe- kelo; Mevr. A. Brinkgreve-Bosman, Amers foort; A. F. J. Willems, Oisterwijk; P. de Kromme, Amsterdam; J. Huijsmans, Roer mond; Ir J. P. Wijs, Breda; J. Huisman, Zevenbergen; Mej. T. Arens, Amsterdam; Mr M. Mees, Rotterdam; Ir W. F. Schut, Rotterdam; Mr P. T. M. Cremers, Vorburg; Ir F. H. Warnaars, 's-Gravenhage; Mej. M. Verheus, Haarlem; F. M. Mühlstaff, Leiden; Mr Ph. C. La Chapelle, Hilversum; Mr A. H. F. van Weelderen, Nijmegen; J. J. H. de Rooze, Amsterdam; G. P. C. Krayenbrink, 's-Gravenhage; A. van Walraven, Dubbel dam; Ir J. F. Fock, Kerkrade; Mej. Zr E. Schenk, Leiden; W. Struijk, Bergschehoek; Mej. Zr G. G. Duyvené de Wit, Velp; Mej. S. Neurdenburg, Rijswijk; J. L. Visser, Am- sterdam-Z.; Dr R. van Luttervelt, Amster- dam-Z.; Mej. K. Scheijgrond, Alphen a, d. Rijn; J. H. Scheepmaker, Amsterdam-Z. Als Lid traden toe: Stichting „Stadsschoon 's-Gravenhage", te 's-Gravenhage; V.V.V. Doorn te Doorn. Als Donateur traden toe: St Jans College te 's-Gravenhage; Provin ciale Planologische Dienst te Utrecht; Ne- derlandsch Volksherstel te Alkmaar. De Minister van O. K. WDr Jos. J. Gielen, deelde voor het Vlaamsch Studentencongres o.m. mede, dat het herstel van de oorlogs schade aan de monumenten in Nederland op zijn minst 115 millioen gulden zal bedragen. Men verwacht 75 binnen 20 jaar in ouden luister te herstellen. B. en W. van Amsterdam hebben in een nota hun standpunt uiteengezet ten aanzien van die lichtreclames, welke het stadsschoon schaden, aldus meldt „Het Parool". Men gaat uit van het principe, dat reclames, (dus ook lichtreclames) buiten het bouw- silhouet, b.v. op daken, in goten e. d. ontoe laatbaar zijn. Een uitzondering kan worden gemaakt, indien de reclame geacht moet wor den archtitectonisch tot het gebouw te be- hooren. Voorts zijn lichtreclames in het alge meen (dus ook tegen den gevel) niet toege- staan aan woonhuizen en aan de z.g. be schermde grachten. Het standpunt van B. en W. ten aanzien van lichtreclames boven het bouwsdhouet heeft onlangs eenige verruiming ondergaan, door- dat in beginsel de toelaatbaarheid er van er kend wordt in de z.g. centra van het vermaak.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1947 | | pagina 17