heemschut TENTOONSTELLINGEN AAN ONZE LEZERS 13 De meening wordt nog wel eens geuit, dat de Bond Heemschut zich toelegt op het verbrei den van de kennis van het eigen land. Hoe wel de Bond, daar sympathiek tegenover staat zooals moge blijken uit vele boekjes, die in de Heemschutserie zijn verschenen is het, verbreiden van heemkennis zeker niet zijn doel. De Bond laat deze taak gaarne over aan de inrichtingen van onderwijs, jeugdbeweging, vereenigingen, stichtingen, e. d. Met het be grip Heemschut wil de Bond duidelijk tot uiting doen komen, dat hij zich ten doel stelt te beschutten, te waken en wehin het bijzon der te waken voor de schoonheid'van het land. Deze schoonheid te leeren zien, waardeeren en er daarom voor te strijden, ziet de Bond vel als zijn taak, ook voor de jeugd. Hetgeen dan ook, en in de Heemschutserie en in het 01 gaan, tot uiting zal komen. In het Amsterdamsch Historisch Museum, lp het Waaggebouw te Amsterdam, is een aan bal topografische schilderijen en teekeningen' van Amsterdam te bezichtigen, daaronder be vindt zich Cornelis Anthoniszoon's beroemde vogelvluchtschilderij uit 1538, 17e-eeuwsche - schilderijen van Beerstraten, Lingelbach, Storck, 18e-eeuwsche schilderijen van; Ber- tichen, Keun, Ouwater, Pothoven, 19e- eeuwsche schilderijen van Jelgerhuis, Wijs muller, Hilverdink, Prins, De Jongh en een collectie fraaie 19e-eeüwsche teekeningen en aquarellen uit den atlas Splitgerber. Het ligt in het voornemen van de Stichting ,,De Amstelstroom" om, in samenwerking met verschillende organisaties, dit jaar in het Ste~ delijk Museum t^Amsterdam een tentoonstel ling te organiseeren, gewijd aan den Amstel. In het Muiderslot zal van 24 Mei tot 30 Sep tember een tentoonstelling worden georgani seerd, gewijd aan ,,P. C. Hooft en zijn kring". Van de hand van Dr R. van Luttervelt zal een gidsje verschijnen ,,P. C. Hooft op 't Huys te Muyen". Op initiatief van de Nederlandsche Natuur historische Vereeniging zal te Apeldoorn een 8- a 10-daagsche tentoonstelling worden ge organiseerd, o.m. gewijd' aan de natuur bescherming. Het vorige nummer van Heemschut verscheen in October 1946. Terecht hebben onze leden cn dezers zich verwonderd afgevraagd, waar het volgende nummer bleef. Zij hebben recht op een verklaring hiervoor. Een samenloop van omstandigheden heeft het verschijnen v(an ons hernieuwde orgaan vertraagd. Dat zijn onder meer, dé wisseling in het Dagelijksch Bestuur, het op eigen verzoek heengaan van den administrateur, het verblijf van Uw Secre taris, tevens redacteur, .in de Vereenigde Staten, en de tijdroovende moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden om de reorganisatie van het orgaan te voltooien, in het bijzonder tén aanzien 'van de papier- schaarschte, overbelasting van drukker en clicheerinrichtingen, enz. Wij vertrouwen echter van nu af aan regel matig tweemaandelijks te verschijnen en bin nenkort door het uitgeven van een dubbel nummer den achterstand van het jaar 1947 te kunnen inhalen. Teneinde ons orgaan zoo actueel mogelijk te houden, wordt de medewerking van alle leden ten aanzien van de berichtgeving met betrek king tot Heemschut, het signaleeren van schending, het vermelden van goede en slechte restauraties, te verwachten tentoon stellingen, enz. gaarne tegemoet gezien.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1947 | | pagina 15