9 Snoeien van boomen. Onze Commissie heeft zich gewend tot de Landschaps commissie in de provincies met verzoek in overleg met Gedeputeerde Staten, Gemeenten en Polderbesturen en de Heide Maatschappij snoeicursussen te organi- seeren, in den geest als de reeds te Hoorn met veel succes gehouden snoeicursus. Brug bij Zoelen. Bij den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat is be houd van de destijds bestaande, steerien brug over de Linge, ten zuiden van Zoelen, alsmede van de daar aanwezige, schilderachtige bocht in deze rivier, bepleit. Gevreesd tnoet worden, dat deze bocht, in verband met de voorgenomen norma liseering van de Linge, zal moeten verdwijnen 'en dat daarbij ook de nieuw te bouwen brug een andere ligging zal krijgen. Schalkwijk. Onze Commissie heeft zich onder andere gewend tot het Waterschap Schalkwijk, met verzoek het bestaande uiterlijk der typische steenen boogbrugjes over de Wetering bij herstelling of vernieuwing ervan zoo eenigszins mogelijk te willen handhaven. Aalsmeer. In verband met de door de Gemeente voorgenomen noodzakelijke ver betering van den Uitérweg, waarbij het karakter van den weg door demping van de sloot aan de westzijde zou worden geschaad, is den Burgemeester verzocht bij een eventueele verbetering het totale aspect zooveel mogelijk te doen bewaren. Benzinestation. Besprekingen met desbetreffende autoriteiten zullen worden hervat, teneinde te komen tot in het landschap zoo min mogelijk detoneerende bouwsels. Afsluitende beplantingen. De Commissie zal actief blijven in haar strijd voor het aan 't gezicht ontrekken van onaesthetische complexen, opslagplaatsen e.d., door maskeerende beplantingen. Wegenaanleg in den Zuidwesthoek der provincie Utrecht. Aan Gedeputeerde Staten van Utrecht werd medewerking verzocht om te geraken tot een gewijzigden wegenaanleg in bedoeld provinciegedeelte, los van bestaande wegen, ten einde deze karakteristieke wegen door Benschop, Lopilc en Cabauw hun oorspronkelijk uiterlijk te doen behouden. A Personalia. De Voorzitter, Mr F. J. VAN LANSCHOT, werd in Mei 1946 opge- gevolgd door den Heer Ir L. T. V. D. WAL, Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zuid—Hollandde secretaris de Heer H. CLEYNDERT AzN. door. ondergeteekende. Voorts trad tot onze Commissie toe de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, vertegenwoordigd door haar secretaris Mr B. Ph. BARON VAN Harinxma THOE Slooten. 's-GraVENHAGE, September 1946. A. G. M. BOOST, Secretaris.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1946 | | pagina 10