41 ONTSIERINGEN Wie het land bereist ziet alom ontsieringen, van den meest uiteenloopenden aard Een onzer bestuursleden be ijvert zich nog al eens, der gelijke de aandacht trekken de voorbeelden op de foto vast te leggen Een drietal pubhceeren we hierbij, opge merkt m den zomer van 1942 De eerste is de eigenaardige en nieuwe ontsiering, te weeggebracht door een uiter mate hooge paal, waarop een windgenerator is beves tigd die kracht moet opwek ken Zelfs in de omgeving van hooge boomen trekt hij de aandacht Vooral in den winter, wanneer de boomen kaal zijn en nog meer wan neer er geen boomen m de buurt zijn, is deze luchtpriem een leelijk ding De tweede laat de steeds toenemende ontsiering zien door de groote ijzeren mas ten voor bovengrondsche electriciteitsvoorziening, zooals die vooral in de Zuidelijke provinciën worden aange troffen De bijbehoorende draden doorklieven de lucht en snijden landschap en luchten wreed tot riemen, vormen door hun rechtlijnigheid een tegenstelling met de speelsche vormen van de natuur. De derde betreft het nieuwe vraagstuk van de molens, de woning en de bergruimte Vroeger stond de molen, om zich te verheffen uit het vlakke land, op een kunst- matigen heuvel, een molenberg. In de plaats daarvan is een platte omgaande doos gekomen, die het, tegen den molen gebouwde, woonhuis doorsnijdt. De drie bouw werken molen, pakhuis en woonhuis misgunnen elkaar een plek in het wijde land schap Palen met prikkeldraad voltooien het tafreel. A. K. Een nieuwe vinding, een hooge mast met windgenerator

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1944 | | pagina 7