47 BOEKBESPREKING ■NIEUWE LEDEN CORRESPONDENT „LANDSCHAPSBESCHERMING", UITGEGEVEN DOOR DEN NEDERLANDSCHEN TOERISTENBOND A.N.W.B. De Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B. heeft een boekje uitgegeven, geheetën „Landschapsbescherming", dat aan alle consuls werd gezonden. De bedoeling is, dat de consuls hun taak als „berichtgever" nog zullen uitbreiden door tevens hun aandacht te richten op de gevaren, die de schoonheid van ons land bedreigen. Hier mede wordt dus feitelijk ook Heemschutwerk verricht, voor hetwelk wij den A.N.W.B. erkentelijk kunnen zijn. In het boekje worden 16 punten genoemd, die in groote trekken dezelfde doeleinden betreffen als welke de „Heemschut'-vereenigingen nastreven. Wij noemen als de be langrijkste: de verzorging van het landschap (wegen, wateren, beplanting), de ont sieringen (o.a. reclame), de molens, het stadsschoon. Van de meeste dezer punten wordt een voorbeeld gegeven, terwijl verschillende foto's den tekst verduidelijken. Het is een goed verzorgd en overzichtelijk boekje geworden, waarvan de gewenschte uitwerking niet op zich zal laten wachten. De afdeeling Landschapsbescherming van den A.N.W.B. hééft met haar omvangrijke, doch dankbare taak een zware last op haar schouders genomen, die sinds lange jaren door de verschillende vereenigingen op dit gebied gedragen wordt. Nauwe samenwerking met deze wordt eventueel noodzakelijk genoemd; en dat is goed. Want alleen door eensgezind een gemeen schappelijk ideaal na te streven, bereikt men zijn doel. J. P. B. Als lid trad toe: de Vogelbeschermingswacht Meppel en omstreken. J" Als buitengewoon lid traden toe: L. H. Binksma te Oterleek (N.H.) F. Koopal te Sleen (Dr.) Zr I. Bosman te De Wijk (Dr.) H. P. Baertl te Rotterdam P. Duinker te Alphen a/d Rijn P. van der Kolk te Oosterbeek G. A. Faber te Amsterdam H. P. van de Water te Bergen op Zoom Mr Ph. M. Schenkenberg van Mierop te Middelburg R. J. Iwema te Groningen J. de Muijnck te Utrecht Mevr. H/C. Loyens—Kole te Amsterdam W. J. Eelssema te N. Scheemda Mr J. J. Hage 'te Heemstede W. Kuit te Amsterdam Jan W. Kesler te Amsterdam Mr M. Moltzer te Vorden Mej. H. J. W. Korteweg te Leiden J. M. C. Hoog te Haarlem Th. M. Hoog te Haarlem Het verheugt het Bestuur van den Bond Heemschut, te kunnen mededeelen, dat wederom een ijverig lid, de Heer P. H. van Kessel, architect te 's Hertogenbosch, bereid gevonden is, de benoeming tot „berichtgever" te aanvaarden.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1944 | | pagina 13