15 Het ligt voor de hand,1 dat een zoodanige rioleering kostbaar is voor de kleine steden, die toch reeds geldelijk zwak staan. Niettemin zal de toestand zoo niet kunnen blij ven en zijn de werkzaamheden welkome werkobjecten in de kleine plaatsen, waar niet veel vertier is. Deze werkzaamheden zullen thans niet uitvoerbaar zijn; zij eischen tijd van voorbereiding. Het is daarom, dat wij ons tot Uw college wenden met het verzoek, enkele der kleine plaatsen in Noord-Holland er opmerkzaam op te maken, reeds nu een plan voor te bereiden voor een Gemeentelijke rioleering met zuiveringsinrichting. Tót de stadjes, waar dit dringend noodig is, behooren naar onze meening: Broek in Waterland, Monnikendam, Edam, de Rijp en wellicht ook Purmerend. Omdat van de Gemeente-opzichters ter plaatse niet verlangd kan worden, dat dezen het technische vraagstuk beheerschen, en om overal hetzelfde deugdelijke systeem toe te passen, geven wij in overweging de voorbereiding te laten geschieden door de Provincie, door den Provincialen Waterstaat, of door een door hen aan te wijzen particulier ingenieursbureau.' Met verschuldigde hoogachting NE.DERLANDSCHE GEVELSTEENEN In verband met het samenstellen van een werk over de Nederlandsche gevelsteenen door de heeren C. Visser, adviseur van de Vereeniging ,,Hendrick de Keyser", M. G. Emeis Jr, journalist en ondergeteekende als schrijver van ,,De Amsterdam- sche gevelsteenen" (deel 29 der Heemschutserie) zij mij vergund een beroep op de lezers te doen. Wellicht zijn er onder hen, die foto's of afbeeldingen bezitten van gevelsteenen buiten Amsterdam, met toezending waarvan men ons een groot genoe gen zal doen, daar deze kunnen dienen ter completeering van het reeds uitgebreide aanwezige materiaal. Als tegenprestatie zend ik den inzenders mijn pas verschenen werkje ,,Uithangteekens en gevelsteenen". Foto's etc. worden op verlangen terug gezonden. Men gelieve bij inzending mede te deelen waar de betreffende gevelsteenen zich bevinden en zoo mogelijk bijzonderheden, n.1. of de voorstelling of het opschrift betrekking kan hebben op den straat- of steegnaam, verband kan houden met een bepaalde familie of omstandigheid, e.d., eventueel met verwijzing naar of toezending van tijdschrift- of krantenartikels. Voorts kan men ons eveneens dienen met opgaven van aan de lezers bekende gevelsteenen, onder vermelding van details betreffende voorstelling, opschrift, jaar tal (bij ontbreken hiervan, het jaartal dat eventueel op het huis is aangegeven). Ook van karakteristieke moderne gevelsteenen wordt kennis genomen. Amsterdam-O., Middenweg 226. H. W. Alings. HET DAGELIJKSCH "BESTUUR VAN DEN BOND HEEMSCHUT

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1944 | | pagina 5