104 een inzending, betrekking hebbende op de schoonheid van het dorp in het algemeen en op die in de drie genoemde stroomgebieden in het bijzonder, te verzorgen, werd dan ook gaarne gevolg gegeven. Mede dank zij de medewerking van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer kon de beschikking worden verkregen over een tweetal spiegeldiorama's, waarmede op overtuigende, zij het wel licht wat stringente, wijze kon worden uitgebeeld, hoe de schoonheid van een denk beeldig dorp eens was en in den loop der jaren werd. Naar wij hopen zullen de dui zenden, welke deze tentoonstelling in het najaar van 1943 zullen bezoeken, op deze wijze worden overtuigd van de waarden, die bij voortgaande ontluistering van het dorp, verloren kunnen gaan en daardoor opgewekt, het hunne er toe bij te dragen, dat een en ander in eigen kring worde voorkomen. Daarnaast werden eenig fotomateriaal en literatuur omtrent het dorpsschoon tentoongesteld. Bleef de wensch, te komen tot een rijkelijk geïllustreerde uitgave over Nederlandsch karakter, omvang en behoud van dorpsschoon, tot nu toe onvervuld, het stemt tot vol doening, dat in de Heemschutserie de Gooische dorpen reeds behandeling vonden, terwijl boekwerkjes over het Brabantsche en het Zeeuwsche dorp in het vooruitzicht werden gesteld. In het komende jaar hoopt de commissie zoowel aan de samenstelling van een lande lijke fotoverzameling omtrent dorpsschoon, als aan de enquête voort te arbeiden, daar bij de hoop uitsprekend, dat normaler omstandigheden vergrooting van den armslag spoedig mogelijk zullen maken. de secretaris Mr P. J. MIJKSENAAR. NIEUWE LEDEN. Als donateur traden toe het Gemeentebestuur van Nijmegen en de Reederij J. H. Bergmann N.V. te Amsterdam. Als lid traden toe de V.V.V. „Rotterdam", de V.V.V. „Amsterdam" en de Stichting V.V.V. „Zuid-Holland" te 's-Gravenhage. Als buitengewoon lid traden toe: J. M. van Hardeveld te Amsterdam J. A. Carp te Helmond D. H. Schoute te Wormerveer J. B. Wijs te Amsterdam T. Janssen te Roermond W. van Dijk te Amsterdam J. B. v. d. Haar te Amersfoort A. Thomas te Heusden Jhr D. C: Roell te Amsterdam P. A. Schouw te Amsterdam H. W. Alings te Amsterdam J. H. van Weerd te Velp Mr B. Colenbrander te Amsterdam A. Th. Hohwü te 's Gravenhage G. K. Smits te 's Gravenhage H. W.-Glebbeek te Amsterdam G. van Rijn te 's Gravenzande H. Fransen te Vlierden J. Hoving te Enschedé F. de Haan te Eindhoven E. H. Weber te Amsterdam G. Bruggink te Amsterdam Den leden wordt verzocht de contributie voor het jaar 1944 te willen storten op de Postgirorekening van den Bond Heemschut No. 124326

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1943 | | pagina 10