81 welker statige kruinen heen en weer bewegen in den wind, welker weerspiegeling in de grachten noodzakelijk is, om Amsterdam Amsterdam te doen zijn. Over de beteekenis van de boomen in een woon- en werkstad als Amsterdam zou nog veel te schrijven zijn, maar niemand onzer zal zich ons heem kunnen voorstellen zonder de boomen, welke nu eenmaal een onmisbare aanvulling zijn van het stadsbeeld, dat den inwoners onzer stad vertrouwd is en dat zoozeer heeft bijgedragen, den naam van Amsterdam tot in verre werelddeelen bekend en, wij mogen het met trots zeggen, beroemd te maken. Met Fokkens kunnen wij eindigen: Men hoeft geen verre reys, noch buytenwegsche padt Wij hebben 't Groene Wout hier binnen onse Stadt. Amsterdam, Juli 1943 J. R. KONING DE MOLEN VAN CULEMBORG IN EERE HERSTELD Nog steeds worden er windmolens hersteld, ofschoon dat vele be zwaren ondervindt bij de verkrij ging van de noodige materialen. Zoo is op 24 April 1943 de koren molen Johanna van J. Schennink te Culemborg weder in bedrijf gesteld. Deze kreeg wieken in stroomlijnvorm, terwijl ook de krui-inrichting werd verbeterd. Overigens was het gebouw, dat pas 65 jaar oud is, nog in goeden staat. Thans levert het geheel weer een keurig aanzicht. De vorm van de schacht wijkt met de flauw gebogen lijn eenigszins af van den gebruikelijken, maar is niettemin sierlijk. Het Gemeente bestuur van Culemborg toonde er prijs op te stellen den molen, welke een waardevol element in het landschap vormt, te behouden en droeg bij in de herstellings kosten. Het Rijk schonk een bij drage en enkele andere instellin gen, waarbij natuurlijk de Ver- eeniging ,,De Hollandsche Molen" en de Bond Heemschut, zoodat de eigenaar tot de herstelling en ver betering kon overgaan. J. H. Foto's van den schrijver. Foto Ypma.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1943 | | pagina 11