HEEMSCHUT MAANDBLAD VAN DEN BOND HEEMSCHUT WAT HEEMSCHUT'S AANDACHT HAD Het Maandblad van den Bond Heemschut werd gedurende bijna 20 jaren ge drukt bi] de Uitgevers- en Drukkers Maatschappij F. van Rossen. De drukkerij werd gesloten (gelijk met andere kleine drukkerijen) en de uitgeverij bleef bestaan. Van de vraag, wie de uitgever van het Maandblad was, had nooit iemand zich rekenschap gegeven. Iets dergelijks was er met het redacteurschap. De inhoud van het maandblad wordt maandelijks in de'vergadering van het Dagelijksch Bestuur, bestaande uit 7 personen, behandeld. Na de vergadering regelt de secretaris de volg orde en de typografische verzorging, met als gevolg dat de leden, nu al bijna 20 jaren, een bescheiden maar aesthetisch verzorgd blad thuis krijgen, dat alleen in den laatsten tijd te lijden heeft onder slechte verpakking. Dezer dagen ontving het Bestuur invulbiljetten van het Persgilde der Nederlandsche KultuurkamerNa eenige briefwisseling werd de Bond Heemschut ingeschreven bij deze instelling als „uitgever" onder stamnummer P.V. 2083/1. Als „verantwoorde lijk redacteur" is nu het Dagelijksch Bestuur ingeschreven. De daarvoor verplicht gestelde mededeelingen moeten onder aan de laatste bladzijde vermeld worden, zoo als nu voor 't eerst geschiedt. Het Bestuur spreekt den wensch uit, dat het lidmaat schap van het Persgilde het werk'van den Bond Heemschut ten goede zal komen. Vanwege het Commissariaat voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen is de Bond Heemschut sedert geruimen tijd ingeschreven onder registratienummer 516187 en het Maandblad onder kennummer N C 05009. Bij de zending als van ouds aan het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming komt nu de verplichte zending van drie exemplaren aan het Departement van Volks voorlichting en Kunsten; één exemplaar aan het Commissariaat voor niet-commer- cieele Vereenigingen en Stichtingen, aan het Bureau V. en V. van het Departement O.W.K., aan het Rijkscommissariaat Afdeeling Tijdschriften en aan het Persgilde der Nederlandsche Kultuurkamer Vakgroep Tijdschriften. Een ander bewijs voor de belangstelling in het werk van den Bond Heemschut is de toeneming van het ledental; in het Januarinummer één echt nieuw lid (een ver- eeniging) en 14 personen als buitengewoon lid, in het Februarinummer 1 lid, 2 dona teurs en 9 buitengewone leden, in het Maartnummer 1 lid en 8 buitengewone leden, in dit nummer 8 personen als buitengewoon lid. Nog een opmerkelijk verschijnsel is dat bij herhaling aanvragen komen voor ontbrekende nummers van vroegere jaar gangen, waaruit blijkt dat de wellicht achteloos bewaarde nummers nu tot jaargan gen worden ingebonden. In April kwam het Algemeen Bestuur bijeen. Zooals gebruikelijk is, gaf de voorzitter een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen, die de leden reeds in hoofdzaak uit het Maandblad kennen. Mede op voorstel van den Heer Mr F. J. van Lanschot te 's-Hertogenbosch, werd het instituut der „berichtgevers" nieuw leven ingeblazen. De statuten kennen sedert jaar en dag" „correspondenten", maar deze „correspon- deeren" niet, men hoort er niets van. Nu zullen tot „correspondent" benoemd wor den personen die uit zichzelf aan het Heemschutwerk deelnemen, waardoor dit tot een eervolle onderscheiding wordt. Als eerste correspondent van de nieuwe soort

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1943 | | pagina 3