DE KLOKGIETERSFAMILIE VAN DEN GHEYN NIEUWE LEDEN 36 Wij meenen Uw Collegete mogen voorstellen drie vormen van reclame als in den regel ontsierend of verleelijkend te willen aanmerken, met name:. Ie. alle reclameborden die op palen of stellages worden geplaatst op weide-velden, heide-velden, rivier- of kanaaldijken, in tuinen of op wegbermen; 2e. alle lichtbakken, die tegën huizen buiten de gemeentekommen worden aange bracht; 3e. alle met latten of stangen aan huizen of schuren bevestigde houten of metalen reclameborden, behalve smeed-ijzeren of bronzen uithangborden van bescheiden omvang en kunstig maaksel. Ik vertrouw op Uwe medewerking om de ontsierende reclame nu ook binnen de bebouwde kommen onderdrukt te krijgen. Het komt mij nuttig voor er op te wijzen, dat de toepassing van plaatselijke voorschriften omtrent dit onderwerp steeds gericht moet zijn op het doel waarvoor zij in het leven zijn geroepen, t.w. wiering van ontsierende reclame. Bemoeiingen van b.v. bedrijfshuishoudkundigen aard dienen achterwege te blijven. 's Hertogenbosch, den 20sten Januari 1943. De Commissaris der provincie Noord- Brabant, waarnemende de taak van de Gedeputeerde Staten dier 'provincie, A. van Rijckevorsel; De Griffier, Vincent Cleerdin. Naar aanleiding .van de mededeeling omtrent de verschillende Peters' in de klok gietersfamilie van den Gheyn, wordt ons van belangstellende zijde medegedeeld, dat het Carillon van Schiedam's St Janstoren afkomstig is van Andreas Josephus van den Gheyn te Leuven (1786). Dit klokkenspel wordt geprezen om zijn zuiver heid van toon. W4j deelen hierbij mede, dat er onder de familie van den Gheyn vier klokgieters met den naam ,,Jan' voorkomen. Ook Henry en Hans van den Gheyn worden genoemd. Andreas van den Gheyn heeft zich geassocieerd met A. L. J. van Aerschodt te Leuven, van wien nog klokken in den St Janstoren van 's-Hertogenbosch hangen (1872). Deze laatste gietersfamilie heeft in de vorige eeuw het klokgietersbedrijf nog steeds voortgezet. A. E. R. Als lid trad toe de Vereeniging „Oud-Utrecht" te Utrecht M. van Doorninck te Deventer Ir F. C. J. Dincemans te Maastricht Ir A. Corts te Oegslgeest Jhr Mr A. F. C. de Casembroot te Domburg Den leden wordt verzocht de contributie voor het jaar 1943 te willen storten op de Postgirorekening van den Bond Heemschut Nr 124326 Als buitengewoon lid traden toe' J. Holstein Jr te Rijswijk A. A. Steiner te Zevenbergen Chr. van Bussel te Weert J van den Berc te Haarlem

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1943 | | pagina 14