HEEMSCHUT 149 van den oorspronkelijken bouw, als van den herbouw na den brand. Tevens ook van de onderdeelen van het interieur, want alleen reeds het hoofdstuk over het orgel is een uitermate belangwekkende studie. Wat ons treft is, dat bij de historische behandeling van het onderwerp, de schrijver ook aan de aesthetische zijde de aandacht gewijd heeft, zoowel de verschijning van het bouwwerk in het stadsprofiel als de schoonheid der ombouwde ruimte, het monumentale interieur. Een zinsnede uit het slot van het boek: „Wij hopen, dat voor dit gebouw spoedig een waardige bestemming gevonden mag worden". Dat is inderdaad belangrijk, om het monument te behouden. Als een bewijs van volledigheid sluit het boek met een aantal registers van archief stukken, namen van schenkers, van deelnemers in de leening, uit de gralboeken, van de afbeeldingen, bij elkaar een bijdrage op genealogisch gebied. Dit \s een boek voor hen die de bouwkunst en de historische schoonheid der Nederlandsche steden liefhebben. Uitgave N.V. Drukkerij ,,'t Koggeschip", in keurigen linnen band met goudstempels f 2.50. A. K. BIJ EEN POLITIEVERORDENING Verordeningen zijn er vele, te veel om ze alle te kennen. Daardoor kan men soms voor verrassingen komen. Verordeningen zijn over het algemeen geen zeer lezens waardige lectuur, waaraan men eenigen tijd in vreugde wijdt. Er zullen welhaast geen lieden zijn, die zoo maar uit pure liefhebberij of simpel voor 't genoegen af en toe verordeningen doorlezen, tenzij deze direct verband houden met de functie, welke men in onze maatschappij bekleedt. En daarmee is dan van genoegen geen sprake meer. En toch is er soms iets vreugdevols te beleven aan enkele dier ver ordeningen, zooals nu aan de verordening tot wijziging van de algemeene politie verordening voor de gemeente Winterswijk. Iets vreugdevols? Zeker, iets ver heugends, althans voor hen, die belangstelling hebben voor natuurschoon en uiterlijk aanzien van de gemeente Winterswijk in het bijzonder en andere gemeenten in het algemeen. Want de Raad dezer gemeente heeft overwogen dat het wenscbelijk is, bepalingen in het leven te roepen met betrekking tot de zorg voor natuurschoon en het uiterlijk aanzien der gemeente. Deze overwegingen met de daarna, als resultaat daarvan, afgekondigde verordening zijn van veel belang. Heeft het uiterlijk aanzien van elke gemeente en haar inwoners veel beteekenis, voor de steden, dorpen en gehuchten van een landstreek, die onder toeristen en buiten-liefhebbers zeer bekend is en druk bezocht wordt om het vele natuurschoon, geldt dit al wel in hooge mate. Wel is waar zijn er meer gemeenten, die reeds aan het uiterlijk aandacht besteden, maar de verordening van de gemeente Winterswijk, welke onlangs door het Provinciaal Bestuur van Gelderland werd goedgekeurd, neemt toch wel een interessante plaats in.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 11