134 HEEMSCHUT weging nemen mag. Het slot van dit feestnummer brengt het jaarverslag over 1940. Gememoreerd wordt hierin o.a. de aankoop van het Imstenraderbosch door de gemeente Heerlen, en de aankoop van het Sarsven onder Nederweert door de Stichting zelf. Aan Gedepu teerde Staten werden 22 adviezen uitgebracht over aanvragen om afgraving van terreinen. De kwestie met de E.N.C. I. over de afgraving van den St. Pietersberg, de grootste wond aan het Lim- burgsch Landschap toege bracht, kon nog niet tot een bevredigend resultaat gebracht worden. XXXI. HET NOORD HOLLANDSCH LANDSCHAP. Het Noordhollandsch Landschap is de jongste onder de landschappelijke broederen, en bracht zijn vierde jaarverslag uit, loopend over 1940—1941. Het in het vorige jaar aangekochte bosch „Wildrijk" onder Zijpe kon voor het publiek<- geopend worden; daarnaast gelukte het van Defensie een stukje terrein te pachten, de „Batterij" geheeten, gelegen onder Halfweg aan den spoorweg, even nadat men in den trein naar Haarlem dit dorp gepasseerd is, welk terrein met een er dicht bij gelegen stukje land, het „Spaarnwouderveen", de Stichting op den duur in eigendom hoopt te verkrijgen. Uitvoerig wordt nog eens in het verslag de droeve zaak van het „Twiske" besproken. Wij willen op deze ongelukkige geschiedenis hier niet meer terugkomenhet beste wat men er van zeggen kan vindt men in de slotalinea van het verslag, waar de hoop wordt uitgesproken dat de krachtige actie voor het „Twiske", welke geen resultaat heeft mogen hebben voor dit gebied zelf, voor andere gebieden in de toekomst toch nog vruchten zal afwerpen. B. DE H De Geul bi) Valkenhui g Foto schrijver

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 12