114 HEEMSCHUT DË ALGEMEENE VERGADERING De Algemeene Vergadering van den Bond Heemschut werd gehouden op Woensdag 10 September 1941 te Haarlem. Door de gastvrijheid van de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen, kon vergaderd worden in dit gebouw, gelegen aan de stille zijde van het Spaarne. Te half elf opende de voorzitter de vergadering en sprak er zijn vreugde over uit dat zoovele leden van heinde en ver bijeengekomen waren om te getuigen van hun liefde voor de schoonheid van ons land. In een uitvoerige rede in dit nummer afgedrukt werden de leden opgewekt op het ingeslagen pad voort te gaan. De notulen van de vorige Algemeene Vergadering te Amsterdam, werden door den secretaris gelezen en zonder bemerkingen goedgekeurd. De financieele commissie, bestaande uit de Heeren Mr J. WESTERMAN HOLSTIJN en Jhr Mr J. VAN DER DOES DE WlLLEBOIS, had de geldelijke administratie nagezien, nadat deze reeds door den accountant was gecontroleerd. In haar rapport stelde zij voor den penningmeester te dechargeeren, waarmede de vergadering zich vereenigen kon. Mede wegens de zorgvuldige wijze waarop de financieele commissie zich van haar taak gekweten had, stelde de voorzitter voor dezelfde heeren te benoemen voor het jaar 1941, hetgeen de vergadering goedkeurde. Daarna las de secretaris het jaarverslag, dat een overzicht gaf van de uitgebreide werkzaamheden over een tijdsbestek van ruim een jaar. Dit verslag is in dit nummer afgedrukt. Hierna was aan de orde de jaarlijksche verkiezing van bestuursleden. Omdat het getal bestuursleden reeds vrij groot is 29 personen stelde de voorzitter voor dit getal niet nog meer uit te breiden. Aan de beurt van aftreding waren dit jaar 9 bestuursleden, waarbij de voorzitter, de secretaris en de penningmeester, die allen herkiesbaar zijn. Op voorstel van den voorzitter werden de aftredende bestuursleden herkozen, zoodat dit jaar het Bestuur onveranderd blijft. Daarna bracht de secretaris van de Commissie De Weg in het Landschap, de Heer H. CLEYNDERT Azn. verslag uit van de vele werkzaamheden dezer commissie. De Heer Mr P. J. MlJKSENAAR bracht als secretaris van de Commissie Het Dorp verslag uit van wat deze nog nieuwe commissie verrichtte. De verslagen van de commissie W. I. L. en van de commissie Het Dorp zullen in het volgend nummer opgenomen worden. Bij de rondvraag deed de Heer W. H. SCHUKKING in zijn functie van lid der commissie betreffende de vestingwerken van Rhenen, verslag van de plaats gehad hebbende onderzoekingen, voornamelijk door het opsporen van oude kaarten en afbeeldingen van Rhenen. De voorzitter dankte den Heer SCHUKKING en verzocht de fraaie oude afbeeldingen van Rhenen voor het maandblad ter reproductie af te staan, vergezeld van een toelichting, mede omdat het oude Rhenen blijkt een bij zonder vestingstelsel te hebben. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en begon het eerste deel van de excursie,

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 4