HEEMSCHUT 77 hebben geleden, mogen noch door openbare lichamen, noch door particulieren worden verricht zonder goedkeuring van of vanwege den Regeeringscommissaris. 4. Werken en gebouwen, die als monument zijn aangemerkt door de daartoe bevoegde instantie, mogen niet worden gesloopt of veranderd dan na vooraf gaande toestemming van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg. 5. Afkomend materiaal van ernstig beschadigde werken en gebouwen blijft ter plaatse beschikbaar, in afwachting van nadere aanwijzingen door of vanwege den Regeeringscommissaris. 6. Met uitzondering van grondwerken mogen werken op het gebied van den waterbouw, spoorbouw, wegenbouw, burgerlijken bouw en utiliteitsbouw van Maandag 17 Juni 1940 af niet worden ondernomen of voortgezet zonder goedkeuring van of vanwege den Regeeringscommissaris. Voor in uitvoering zijnde werken moet deze goedkeuring voor 1 Juni 1940 schriftelijk worden aangevraagd. De aanvraag moet uitsluitend de volgende gegevens bevatten 1. naam en adres van dengene, die het werk heeft opgedragen of wenscht op te dragen; f 2. korte omschrijving van het werk, met vermelding van plaats en doel; 3. bedrag, waarvoor het werk is opgedragen of waarop het werk is geraamd; 4. voor in uitvoering zijnde werken het aantal manweken, dat nog voor de voltooiing noodig is, of, zoo deze opgave bezwaar oplevert, het geschat gedeelte, dat nog onvoltooid is. Het verzoek moet in tweevoud worden ingediend aan het adres: Regeerings- commissariaat Wederopbouw Afdeeling Voortzetting Werken Oostduinlaan 2, 's Gravenhage. 7. Werken, als onder 6 bedoeld, waarmede nog niet is aangevangen, worden, ongeacht of gunning al dan niet heeft plaats gehad, niet aangevat. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Waterstaat, is belast met de uitvoering van dit Besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Algemeene Rekenkamer. 's-Gravenhage, den 21 sten Mei 1940. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, H. G. Winkelman. De Secretaris-Generaal, wnd. Hoofd van het Departement van Waterstaat, D. G. W. Spitzen. Uitgegeven den twee-en-twintigsten Mei 1940. De Secretaris-Generaal, wnd. Hoofd van het Departement van Justitie, J. C. TENKINK, wnd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 7