HEEMSCHUT 63 Een vraag is, hoe wij allen kunnen medewerken om dit doel te bereiken. Hoe kunnen wij het schoone in ons dorp behouden en het behoeden voor ontsiering en ons toch aanpassen aan het moderne verkeer en de uitbreiding Het zal ook Uw wensch zijn, dat de mooie gevels, kerken, oude pompen en wallen in Uw gemeente behouden blijven, dat zij niet ontsierd worden, of dat het dorp van verre reeds kenbaar is aan schreeuwende reclameborden, vuurroode winkelpuien of benzinepompen, betonnen schuttingen, palen, draden en leelijke bebouwing, welke niet bij het oude dorp' past. Ook in Uw gemeente zullen burgers zijn, die voor hun dorp voelen en die voor het doel, dat de Commissie Het Dorp beoogt, belangstelling hebben. Gezamenlijk overleg om de oude schoonheid in onze dorpen te- behouden ên aanpassing van het nieuwe aan het oude te zoeken, ziedaar het doel, dat onze Commissie nastreeft. De Commissie hoopt, dat zij op Uw medewerking zal kunnen rekenen en ver trouwt, dat U op directe of indirecte wijze Uwe medewerking zult willen verleenen. Met hoogachting. Namens de Commissie Het Dorp, J. R. Koning, Voorzitter, P. J. MlJKSENAAR, Secretaris. In bovenstaanden brief wordt het vouwblad van de Commissie Het Dorp genoemd. Voor belangstellenden zijn daarvan exemplaren beschikbaar aan het Secretariaat der Commissie, Watteaustraat 48, Amsterdam-Z. Deze afbeelding geeft een voorbeeld van een der Nederlandsche dorpen, die door afgelegen ligging nog niet gegrepen zijn door de ontsieringen van den tijd. Twee plaatjes uit het nieuwe Deze afbeelding is een tafreel uit hetzelfde dorp. Het schoonheidsbederf heeft zijn intrede gedaan met slechte kleuren en leelijke hekken, draden, palen. van de Commissie Het Dorp

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1941 | | pagina 5