94 HEEMSCHUT De Geldersche Schoonheidscommissie gaf in het afgeloopen jaar aan 53 gemeenten tezamen 1081 adviezen. Een belangrijk artikel van den Secretaris Ir. A M. KUYSTEN over „Reclame vroeger en nu" is, met toestemming van den schrijver, in het vorig nummer van" ons Maandblad opgenomen. bespreekt het jaarverslag de 9 bezittingen van de Stichting, bij elk van welke de aanleg of de bebossching verbeterd of gebouwen gerestaureerd werden. Men kent deze 9 bezittingen"De Dellen (groot 407 H.A.), Mariëndaal en Warnsborn (groot 455 H.A.), de Duno (groot 65 H.A.), de Kasteeltuin te Wychen (groot 3 H.A.), de Lochemsche Berg (groot 62 H.A Belmonte (groot 16H A het Klooster Hulsbergen (groot 26 H.A.), de Wilde Kamp (groot 23 H.A.) en als laatste aanwinst in 1939 het Bronhuizer Bosch, groot 41 /2 H.A zijnde het boschgedeelte van het landgoed Bronhuize aan den stellen heuvelrand van Ubbergen, verworven met steun van de gemeenten Nijmegen en Ubbergen, welk bosch o.a. een reigerkolonie van een 100-tal nesten herbergt. Dat de toekomst zich voor het natuurschoon van Gelderland minder gunstig laat aanzien, kan helaas niet ontkend worden. De zware lasten op kasteelen en buiten plaatsen, het zoeken naar objecten van werkverschaffing, de eischen van het moderne verkeer, de groote schaarschte aan hout, enz., zijn alle factoren, die het natuurschoon vooral in een provincie als Gelderland in gevaar brengen. De Stichting krijgt hiermee een zware taak, waarin een krachtige Natuurbeschermingswet haar zeker veel hulp geven zou. Laten wij hopen dat zij hierbij althans den steun van ons geheele volk moge vinden. IX. HET GELDERSCH LANDSCHAP. Ook het Geldersch Landschap laat over zijn elfde vereem- gingsjaar opgewekte klanken hooren. De Stichting versterkte haar positie als or gaan van natuur bescherming en boekte verschillende successen bij het be strijden van bederf van natuurschoon. Hierbij werd de pro paganda niet ver waarloosd; dit o.a. door deelname aan de Haagsche Heem- kunde-tentoon- stelling. Ook de financieele toestand geeft reden tot tevre denheid. Uitvoerig B. DE H. Voorbeeld van eenvoudige en goede zakelijke reclame

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1940 | | pagina 12