40 HEEMSCHUT Heeft Holland zijn oudheden boven aarde staan, Drenthe heeft ze in den grond en heel wat ouder! Ten slotte een lijst van de aanwinsten van het Provinciaal Museum van Oudheden te Assen. De Tuin van Amsterdam, wat ei leeft in 't Vondelpark, uitgave van A. J. G. STRENGHOLT's Uitgeversmaatschappij Amsterdam, prijs gebonden f 3.90. Dit boek is een mooie bijdrage in de Amsterdamsche literatuur. Terwijl al deze boeken zich richten op de stad en de huizen en grachten en havens, is dit geheel gewijd aan het Vondelpark. Een inleiding van den Burgemeester Dr. W. DE VLUGT verhaalt van de stichting van het park, van de leidende kracht C. P. VAN EEGHEN en van de Gebroeders ZOCHER die een Engelsch park maakten. De penningmeester Jhr. SlX VAN HlLLEGOM geeft bij het 75-jarig bestaan van het park zijn bijdrage en vermeldt het gironummer, V 212 Amsterdam, dat men per jaar of in eens gedenken kan. De Heer H. KLEYN schrijft een zeer lezenswaard opstel over de Flora en' Fauna. Het is verbazingwekkend hoeveel verschillende vogels in het Vondel park „wonen". Daar weet de jeugd die naar het park gaat om „zwaontjes te peste" niet van. Doch ze zijn er, de koperwieken, de boomkruipertjes, de goudhaantjes, de sparresijsjes, de eksters en gaaien, de ransuilen en verschillende soorten spechten en nog veel meer. De boomen vormen een schat van schoonheid en wetenschap voor een dubbeltje levert het melkhuis een boekje waar de namen der boomen met toelichting in staan. Met een blij opstel van P. KLOPPERS, genaamd „Een paradijs in alle tijden" sluit de tekst, die gevolgd wordt door een verzameling prachtige foto's van het Vondelpark bij de velerlei soort belichting door jaargetijde of uur van den dag. Alles bij elkaar een fraai boek. Het Bruiningshofje op de Botermarkt te Haarlem door J. C. DlRKS is een nieuwe uitgave door de Vereeniging Haeilem, verkrijgbaar bij de Erven BOHN voor f 1.— (leden f 0.50). Elke vereeniging heeft iets bijzonders. De Vereeniging Haerlem is' bijzonder vruchtbaar inzake de voortbrenging van boeken en wel van goëde en niet dure boeken. Ongetwijfeld is de op dit gebied ervaren voorzitter daar niet vreemd- -aan. Het thans aangekondigde boekje is een verzameling van alles wat over een der Haarlemsche hofjes te vertellen valt, hier het Doopsgezinde hofje met 6 woninkjes, voor niet-Haarlemieten onvindbaar, doch waar de vrouwtjes 'f erg goed hebben. Ongezocht is het boekje tevens van waarde voor hen die zich vermaken 'met genealogie. A. K. CONTRIBUTIE Den leden die hun contributie over 1940 nog niet betaald hebben wordt verzocht dit te doen in de maand April. Na 1 Mei zullen de kwitanties verzonden worden, doch dan verhoogd met de inningskosten. Het postgironummer van den Bond Heemschut is 1 2 4 3 2 6.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1940 | | pagina 14