HEEMSCHUT 7 Sedert een aantal jaren bezit de Vereeniging „Hendrick de Keyser" het huis Oude Zijds Voorburgwal 14 te Amsterdam. Dit huis werd verworven omdat het een der merkwaardigste huizen van Amsterdam was. Door achteruitgang en door ingetimmerde bovenwoningen had het voor een ondeskundige weinig waarde. Doch wie door den rommel heen wist te zien ontdekte binnen een vroeg 17e eeuwsch interieur van vloeren, zolderingen en trappen. Wie door de verflaag van den gevel wist te zien ontdekte een fraaien gevel die verminkt, doch nog wel te herstellen was. Er is nu een ontwerp tot restauratie ge maakt door den architect JAN DE MEIJER. Dit restauratie- ontwerp leert ons iets. Toen een aantal jaren geleden, als terugslag op het al te krachtdadig restaureeren, het restauratie-vraagstuk wederom nieuw ter tafel kwam, neigde dit meer naar behouden dan naar restaureeren. Ook hierop is weder een terugslag gekomen. Men mag nu weer restaureeren, doch met meer smaak en op hechtere grondslagen en met betere verwerking der materialen en kleuren dan voorheen. De kosten van de restauratie zijn, zooals vanzelfsprekend is, niet gering. De Vereeniging „Hendrick de Keyser" verzoekt dringend om bijdragen, groot of klein, op haar postgirorekening No. 4 8 7 1 8. Het Bestuur van den Bond Heemschut ging voor met een matige bijdrage en wil gaarne anderen aansporen dit voorbeeld te volgen. Het huis O. Z. Voorburgwal 14 te Amsterdam zooals dit door de Vereeniging „Hendrick de Keyser" werd aangekocht

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1940 | | pagina 9