HEEMSCHUT 3 ook niet achter gebleven de kosten te dragen van de versterking der fundeeringen en het aanbrengen van trekbalken en verankeringen en heeft zoodoende weten te voorkomen dat instortingen zouden plaats vinden. Maar nu is - figuurlijk dan altijd de kogel door de kerk; plannen, begrooting en bestek zijn bereids ingediend en de een dikke f30.000.vorderende restauratie zal dan werkelijk in de komende maanden ter hand genomen worden. Als architecten hebben de leiding de heeren G. DE HOOG en N. RAMACKERS, die in Zuid-Limburg reeds hun diensten ver leenden bij de restauratie van het kasteel van Hoensbroek. Van het oude, op een opgehoogd terrein gelegen kerkje, dat waarschijnlijk oor spronkelijk als éénbeukige kerk gebouwd werd en door een tegen het einde der XVde eeuw uitgevoerde uitbreiding en een nog later plaats gevonden hebbende vernieuwing der gewelven tot een driebeukige met ribgewelven overkluisde hallen kerk uitgroeide, valt het al onmiddellijk op dat de toren verreweg het oudste gedeelte van dit monumentje uitmaakt. Deze toch, evenals die van zoovele Gods huizen in het Zuid-Limburgsche, vertoont zoowel in vorm en behandeling als in de keuze der aangewende bouwstoffen, zuiver het type van soortgelijke bouwwerkjes die men zoowel in het Luiksche en Luxemburgsche land als wel in het Zuid- Brabantsche Maasgebied aantreft. Evenzeer als dit het geval is met zoo menige van dergelijke torens, is dit zware bijna kubieke bouwsel een vermoedelijk uit de v Kerk van den H Johannes den Dooper te Eigelshoven

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1940 | | pagina 5