118 HEEMSCHUT Dergelijke dwarsprofielen zijn ongetwijfeld uit landschappelijk-aesthetisch oogpunt zeer bevredigend te achten. Wij ontveinzen ons natuurlijk niet de kosten die aan een dergelijken opzet ver bonden zijn en meenen dat in een provincie als Overijssel met overwegend landelijk aspect wellicht met geringere ruimte voor eventueele wegbeplanting volstaan zal kunnen worden. Echter zijn wij van meening dat om tot een bevredigend resultaat te kunnen komen een meerdere breedte aan weerszijden van 1.50 Meter voor wegen met dubbele rijwielpaden als unicum is te beschouwen. Ook al worden deze rijwielpaden niet direct aangebracht, zoo is het toch wel van belang met de latere noodzakelijkheid van aanleg reeds aanstonds rekening te houden. Wij behoeven tegenover Uw College niet uit te weiden over de groote beteekenis die een goede landschappelijk-aesthetische behandeling van de wegen in ons land heeft voor al degenen die hetzij voor hun werkkring of bedrijf, hetzij voor hun ontspanning van deze wegen gebruik maken, terwijl voorts door het daaraan verbonden toeristisch belang ongetwijfeld ook de welvaart van de bevolking van Uw gewest gediend zal worden. Dit alles zal de hoogere, aan grondaankoop verbonden onkosten, welke echter in verhouding tot de totale kosten van den wegenaanleg betrekkelijk gering zijn te achten, naar onze meening ten volle rechtvaardigen. Het is om deze redenen dat de Commissie „De Weg in het Landschap" de vrijheid neemt Uw College beleefd te verzoeken wel te willen overwegen, het normale dwarsprofiel van de provinciale wegen zoo te herzien dat daarin ruimte aanwezig zal zijn voor onverharde zijbermen van zoodanige breedte dat daarop een bij het landschap passende beplanting mogelijk zal zijn. Zooals hierboven betoogd, zal daartoe een grootere breedte van tenminste 1.50 meter aan weerszijden noodzakelijk zijn te achten. Met verschuldigde hoogachting hebben wij de eer te verblijven, Namens de Commissie „De Weg in het Landschap" Voorzitter tv.g. F. J. VAN LANSCHOT, Secretaris w.g. H. CLEIJNDERT AZN. De Commissie W.I.L. zond verder adressen aan de betrokken Ministeries om te voorkomen dat te Zoutelande op de duinen nog meer bebouwing zal komen dan er reeds is en aan het Gemeentebestuur van Zwolle inzake een autobelt binnen deze Gemeente. Deze adressen betreffen plaatselijke gevallen en zijn niet van algemeene strekking zooals bovenstaand adres aan de Provincie Overijssel. Vandaar dat alleen dit adres in het blad is opgenomen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 12