HEEMSCHUT 89 profielen, welke voor ons van waarde waren en bekortte daardoor aanmerkelijk ons reisplan. Het plan, dat naar aanleiding hiervan is opgemaakt, alsmede de toelichtende beschrijving, worden hierbij tevens afgedrukt. Met voldoening zij vermeld, dat de Gemeenteraad dit voorstel met de meest groote meerderheid heeft aanvaard. Toelichting. De Bakenessergracht is gelegen tusschen de Nieuwe Gracht en het Spaarne. De wegen langs deze wateren zijn hoofdverbin dingswegen, de overgangen op de kruispunten daarvan met de Bakenessergracht zijn gebrekkig of afwezig. In het verbeteringsplan, hetwelk hiernaast is afgedrukt en waarin de bestaande toestand met stippellijn is aangegeven, is daarom opgenomen het vernieuwen van de brug langs het Spaarne w.z., benevens het maken van een brug op de Nieuwe Gracht z.z. De bouw van laatstgenoemde brug maakt dat op de wegen, gelegen langs Noord- en Zuidzijde der Nieuwe Gracht, éénrichting-verkeer toegepas't kan worden, waarmee een groot verkeersbelang wordt gediend. Verder is in het verbeteringsplan opgenomen het vernieuwen van een tweetal bruggen, gelegen voor de Korte Begijnestraat en de Korte Jansstraat. Uit de gegeven profielen blijkt, dat thans op de Westzijde der Bakenessergracht geen boombeplanting aanwezig isde beschikbare kadebreedte is daartoe ten eenenmale ongeschikt. In het verbeteringsplan wordt langs deze zijde der gracht een grootere breedte verkregen van ongeveer 2 m., zoodat beschikbaar komt 6 m., welke beplanting toelaat. Uit de beschouwing van de afbeelding van het grachtje de Waeze te Leeuwarden moge blijken, dat het geenszins noodig is de beplanting te doen bestaan uit 2 doorloopende boomrijen. Integendeel, in discontinuïteit ligt een groote bekoring, zoodat het in de bedoeling ligt langs de gracht een beplanting aan te brengen, zooals op het verbeteringsplan is aangegeven. Uit de gegeven profielen en foto's blijkt dat, blijkens bestaande voorbeelden, in het toekomstige uiterlijk van de gracht goede verhoudingen aanwezig zullen zijn. De hoop moge worden uitgesproken, dat de aanvaarding van het plan door de uitvoering daarvan zal worden gevolgd. GRACHT GENAAMD DE ZILVERSTRAAT TE FRANEKER

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 7