HEEMSCHUT 79 Ieder lid van het Bestuur heeft zitting voor vijf jarendrie Bestuursleden treden ieder jaar af volgens op te maken rooster en zijn herkiesbaar. Tusschentijdsche vacaturen in het Bestuur worden vervuld in de eerstvolgende Algemeene Vergadering. In een tusschentijdsche vacature in het Dagelijksch Bestuur wordt door het Bestuur uit zijn midden voorzien. Tusschentijds gekozen leden hebben even lang zitting als hun voorganger zitting zou hebben gehad. Artikel 8. Het Bestuur vergadert zoo dikwijls het door den Voorzitter wordt bijeengeroepen of drie zijner leden dit schriftelijk verlangen. Het Dagelijksch Bestuur vergadert zoo dikwijls de Voorzitter of twee zijner leden dit wenschen. Artikel 9. Over voorstellen tot wijziging van dit Huishoudelijk Reglement wordt op eene Algemeene Vergadering beslist. Herzien én goedgekeurd in de Algemeene Vergadering van 16. Mei 1924. Dit Huishoudelijk Reglement moet herzien worden op grond van opgedane ervaringen en wegens de instelling van belangrijke blijvende commissiën. Hét Dagelijksch Bestuur heeft dit vraagstuk zorgvuldig bezien en daarna behandeld in eene vergadering van het Algemeen Bestuur. Dientengevolge is thans het voorstel dat in de Algemeene Vergadering behandeld moet worden het Huishoudelijk Reglement als volgt te herzien: ONTWERP GEWIJZIGD HUISHOUDELIJK REGLEMENT. Artikel 1. Het Bondsjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Artikel 2. In de jaarlijksche Algemeene Vergadering brengt de Secretaris een jaarverslag uit er wordt de rekening van den Penningmeester aan de goedkeuring dier vergadering onderworpen Tot deze vergadering, welke uiterlijk in de maand Juni plaats vindt, worden de leden minstens veertien dagen van'te voren opgeroepen, terwijl hun tevens wordt medegedeeld, wat ter tafel zal worden gebracht. Voor stellen, door minstens vijf gewone leden schriftelijk één week voor de vergadering bij den eersten Secretaris ingediend, moeten ter vergadering worden behandeld. Artikel 3. Telken jare, uiterlijk in de maand April, stelt het Bestuur de begrooting voor het loopende jaar vast. Artikel 4. Alle stemmingen geschieden met volstrekte meerderheid, waarbij blanco stemmen niet tellen, behoudens in die gevallen, waar een grootere meerderheid in de Statuten is voorgeschreven. Bij het staken der stemmen over zaken is een voorstel verworpen. Heeft bij stemming over personen niemand de volstrekte meerderheid verkregen, dan heeft, voor iedere vacature, herstemming plaats tusschen het dubbeltal, dat de meeste stemmen op zich vereenigde. Verkrijgen de beide personen evenveel stemmen, dan beslist het lot. Artikel 5. Donateurs betalen een jaarlijksche bijdrage van minstens f 10..of minstens f 100.in eens.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 9