78 HEEMSCHUT zijn verkregen. Worden zij gewijzigd^ dan wordt binnen één maand die goedkeuring aangevraagd. rj. Het Huishoudelijk Reglement, in deze Statuten bedoeld, mag geen bepalingen bevatten, die met deze Statuten in strijcj zijn. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 September 1911 No. 52, eq \pn 28 Juli 1913 No. 32, Mocht het zijn dat door een of meer der leden wijziging in deze statuten wordt gewenscht, dan kan dit ter algemeene vergadering ter sprake worden gebracht. Het Huishoudelijk Reglement, zooals dit nu is, luidt: HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DEN BOND HEEMSCHUT Artikel 1. Het Bondsjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Artikel 2. In de jaarlijksche Algemeene Vergadering brengt de le Secretaris een jaarverslag uit, wordt de rekening van den Penningmeester aan de goedkeuring dier Vergadering onderworpen en wordt de begrooting voor het volgende jaar 'vastgesteld. Tot deze Vergadering, welke gehouden wordt uiterlijk in de maand Mei, worden de gewone en buitengewone leden minstens veertien dagen van te voren opgeroepen, terwijl hun tevens wordt medegedeeld, wat ter tafel zal worden gebracht. Voorstellen, door minstens vijf gewone leden schriftelijk één week voor de vergadering bij den eersten Secretaris ingediend, moeten ter vergadering worden behandeld. Artikel 3. Alle stemmingen geschieden met volstrekte meerderheid, waarbij blanco stemmen niet tellen, behoudens in die gevallen, waar .een grootere meerderheid in de Statuten is voorgeschreven. Bij het staken der stemmen over zaken is een voorstel verworpen. Heeft bij stemming over personen niemand de volstrekte meerderheid verkregen, dan heeft, voor iedere vacature, herstemming plaats tusschen het dubbeltal dat de meeste stemmen op zich vereenigde. Verkrijgen de beide personen evenveel stemmen, dan beslist het lot. Artikel 4. Donateurs betalen een jaarlijksche bijdrage van minstens f 25of minstens f 500..in eens. Artikel 5. Gewone leden betalen een jaarlijksche contributie van één percent der contributiën, die zij per jaar als lichaam ontvangen, met een maximum van f 50.en een minimum van f5Buitengewone leden betalen een contributie van minstens f 5.per jaar. De vrijwillige bijdragen in de Statuten bedoeld worden gevraagd per circulaire, na besluit van het geheele Bestuur. Het lidmaatschap moet vóór het einde van het jaar worden opgezegd. Artikel 6. Eereleden, donateurs, correspondenten, gewone en buitengewone leden ontvangen kosteloos alle gewone drukwerken, die door den Bond worden uitgegeven. Artikel 7. Het Bestuur wordt op de jaarlijksche Algemeene Vergadering gekozen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 8