HEEMSCHUT 77 hetzij door een jaarlijksche bijdrage, hetzij door een gift in eens. Het bedrag van de bijdrage of gift wordt geregeld bij Huishoudelijk Reglement. Artikel 6. Geldmiddelen. De geldmiddelen van den Bond worden verkregen door: 1. de contributiën der gewone leden en der buitengewone leden, 2. de bijdragen van eereleden en donateurs, 3. de vrijwillige bijdragen, welke gevraagd zullen worden als voor bemoeiing van den Bond de beschikbare middelen ontoereikend mochten zijn. 4. door schenkingen, legaten, erfstellingen en subsidiën. Het bedrag der contributiën en de wijze, waarop de vrijwillige bijdragen zullen worden gevraagd, regelt het Huishoudelijk Reglement. Artikel 7. Correspondenten. In verschillende gemeenten des Rijks worden door het Dagelijksch Bestuur correspondenten benoemd, wier taak het is aan het Bestuur inlichtingen te geven, wanneer zij meenen dat de Bond ter bereiking van zijn doel moet optreden. Artikel 8. Bestuur. Het Bestuur bestaat uit minstens vijftien personen, door de Algemeene Vergadering uit de leden der als lid tot den Bond toegetreden lichamen te kiezen. De Besturen dezer lichamen hebben het recht tot acht dagen vóór de verkiezing, candidaten aan het Bestuur van den Bond op te geven, waarna door dat Bestuur een aanbevelingslijst wordt opgemaakt. De Voorzitter wordt door de Algemeene Vergadering benoemd. Het Bestuur benoemt den Onder-Voorzitter, den Eersten en den Tweeden Secretaris benevens den Penningmeester uit zijn midden. De genoemde vijf Bestuursleden vormen het Dagelijksch Bestuur van den Bond, hetwelk hem in rechten vertegenwoordigt. Het Bestuur regelt overigens zijne werkzaamheden volgens een door de Algemeene Vergadering goed te keuren Huishoudelijk Reglement. Artikel 9. Vergaderingen. Er wordt jaarlijks ten minste één Algemeene Ver gadering gehouden, welke ook door de buitengewone leden, donateurs en corres pondenten van den Bond kan worden bijgewoond. Ieder als gewoon lid aangesloten lichaam heeft ter vergadering één stem; wanneer een lichaam meer dan één afgevaardigde zendt, is één van deze met het uitbrengen der stem belast, waarop het lichaam recht heeft. Artikel 10. Slotbepalingen. De Algemeene Vergadering is bevoegd, omtrent de uitlegging dezer Statuten te beslissen. Een besluit tot verandering dezer Statuten of tot ontbinding van den Bond kan slechts genomen worden door een met dit doel belegde Vergadering, als twee derden der uitgebrachte stemmen er zich vóór hebben verklaard en de helft der stemgerechtigde lichamen vertegenwoordigd zijn. Is dit niet het geval, dan wordt door een binnen één maand te houden Vergadering, onverschillig het aantal der opgekomenen, beslist. De Algemeene Vergadering beslist ook over de bestemming, die na de ontbinding van den Bond aan zijn bezittingen zal worden gegeven. Deze Statuten treden in werking op den dag, dat de Koninklijke goedkeuring zal

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 7