80 HEEMSCHUT Artikel 6. Gewone leden betalen een jaarlijksche contributie van één percent der contributiën, die zij per jaar als lichaam ontvangen, met een maximum van f50.en een minimum van f5.. Buitengewone leden betalen een contributie van minstens f5.per jaar. De vrijwillige bijdragen in de Statuten bedoeld worden gevraagd per circulaire na besluit van het Bestuur. Het lidmaatschap moet vóór het einde van het jaar worden opgezegd. Artikel 7. Eereleden, donateurs, gewone en buitengewone leden ontvangen kosteloos alle gewone drukwerken, die door den Bond worden uitgegeven. Artikel 8, Het Bestuur wordt in de jaarlijksche Algemeene Vergadering gekozen. Ieder lid van het Bestuur heeft zitting voor vijf jaren; drie Bestuursleden treden ieder jaar af volgens op te maken rooster en zijn herkiesbaar. Tusschentijdsche vacaturen in het Bestuur worden vervuld in de eerstvolgende Algemeene Vergadering. In een tusschentijdsche vacature in het Dagelijksch Bestuur wordt door het Bestuur uit zijn midden voorzien. Tusschentijds gekozen leden hebben even lang zitting als hun voorganger zitting zou hebben gehad. Artikel 9. Het Bestuur vergadert zoo dikwijls het door den Voorzitter wordt bijeengeroepen of drie zijner leden dit schriftelijk verlangen. Het Dagelijksch Bestuur vergadert zoo dikwijls de Voorzitter of twee zijner leden dit wenschen. Artikel 10. Het Bestuur kan commissies instellen, welke een bepaald omschreven doel zullen hebben, behoorende tot de taak welke de Bond Heemschut, krachtens artikel 1 zijner Statuten, nastreeft. De leden van vorenbedoelde commissies worden door het Bestuur van den Bond Heemschut benoemd. Indien in de commissies vacatures ontstaan welke moeten worden aangevuld, of uitbreiding wenschelijk is, zullen de commissies in overleg met en onder goedkeuring van het Dagelijksch Bestuur van den Bond Heemschut de nieuwe leden aanwijzen. Uitgaven, door de in dit artikel bedoelde commissies gedaan, zullen alleen dan ten laste van den Bond Heemschut komen, indien zij gedekt worden door het bedrag dat het Bestuur voor het desbetreffende jaar voor dat doel op de begrooting heeft uitgetrokken. De Secretaris van elke Commissie zal het Dagelijksch Bestuur van den Bond Heemschut op de hoogte houden van de werkzaamheden der commissie en in de Algemeene Vergadering van den Bond Heemschut verslag uitbrengen van hetgeen de commissie in het afgeloopen jaar heeft verricht. Artikel 11. Over voorstellen tot wijziging van dit Huishoudelijk Reglement wordt' in eene Algemeene Vergadering beslist. Dit voorstel voor de herziening van het Huishoudelijk Reglement zal in de Algemeene Vergadering behandeld worden.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 10