70 HEEMSCHUT JAARVERSLAG VAN DE W. I. L. Wat de verschillende Wegen betreft, zij het volgende vermeld. Wij voerden besprekingen over de verbetering ter wille van het verkeer van den weg langs het „Huys te Warmont", en richtten een schrijven tot het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Warmond, betreffende de zoo goed mogelijke landschappelijke behandeling van dien fraaien weg. Hefbrug Alphen aan den Rijn. Om het mogelijke gevaar te keeren van het oprichten van een hefbrug met 40 M. hooge heftorens over de Heimanswetering, vlak bij den Ouden Rijn te Alphen, die het landschapsschoon en het dorpsbeeld aldaar zouden schaden, hebben wij ons met een adres gericht tot het College van Ged. Staten van Zuid-Holland. Uit een van dit College ontvangen antwoord blijkt, dat aan deze zaak in overleg met het Gemeentebestuur van Alphen de noodige aandacht wordt besteed. Weg Blerick-Maasbree, Limburg. In samenwerking met het Staatsboschbeheer werden ter plaatse besprekingen met het Dagelijksch Bestuur der gemeente Maas- bree gehouden, die er toe geleid hebben, dat inplaats van een eenvormige lange rij boomen langs dien weg thans een beplanting tot stand is gekomen, die het uitzicht over het mooie landschap niet zal belemmeren. Een woord van waardeering is hier op zijn plaats jegens den Burgemeester dier gemeente, die uit eigen beweging het advies van onze Commissie heeft ingeroepen. Een zelfde geval heeft zich voorgedaan in de Gemeente Son, N. Brabant, alwaar wij, eveneens in samenwerking met het Staatsboschbeheer, een dergelijk advies hebben kunnen uitbrengen. Wegbeplantingen in de Nederwaard. Zooals het vorige jaar met betrekking tot de Overwaard, hebben wij in dit jaar, wederom in samenwerking met de Landschaps commissie van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, onze aandacht gewijd aan de beplantingen langs de tertiaire wegen in de Nederwaard, het gebied van het riviertje de Alblas. Een bezoek aan dat gebied werd gebracht en een bespreking gevoerd met het Bestuur van het Waterschap. „De Nederwaard", waaruit is gebleken, dat dit Bestuur bereid is, er toe mede te werken, dat bij de noodzakelijke wegverbeteringen het landschapsschoon zoo min mogelijk zal worden geschaad. Zandwegen in de gemeente Ruurlo. Aangezien in deze gemeente, evenals in zooveel andere gemeenten in het Oosten en het Zuiden van ons land, een aantal zandwegen verbeterd dient te worden, hebben wij ons tot het Dagelijksch Bestuur dier ge meente gewend. Na een daarop gevolgde bespreking met dit College en een bezoek ter plaatse met den met dit werk belasten opzichter der Ned. Heide Maatschappij zijn onze bevindingen en onze verdere wenschen ten opzichte dier werken neergelegd in een schrijven aan Burgemeester en Wethouders. Nieuwe Rijksweg Hoek van Holland Rotterdam. Nadat over dezen weg reeds in 1936 besprekingen waren gevoerd met het gemeentebestuur v.an Maasland, en daarna een schrijven werd gericht tot den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat, Directie Wegenverbetering, werd in dit verslagjaar op verzoek van den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks-waterstaat, Directie Bruggen, een be spreking gevoerd over de voor dien weg in de gemeente Maasland te bouwen bruggen. Uit dat onderhoud bleek, dat de plannen van den Rijkswaterstaat betreffende den wegenaanleg vrijwel geheel overeenstemmen met de door onze Commissie uitge- COMMISSIE UIT DEN BOND HEEMSCHUT, GENAAMD DE WEG IN HET LANDSCHAP

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 12