HEEMSCHU T'S NAAM GESTOLEN HEEMSCHUT 59 BENZINESTATIONS Nevenstaande prent is ontleend aan „De Auto", het blad van de K.N.A.C. van nu ongeveer 3 jaar geleden. Zijn we in dien tijd vooruitgegaan? Oogenschijnlijk niet, doch in werkelijkheid wel. Oogenschijnlijk niet omdat er zooveel leelijks bij gekomen is. In werkelijkheid wel omdat er zooveel leelijks bij gekomen is dat nu iedereen ziet dat er iets gebeuren moet. De Commissie W.I.L. van den Bond Heemschut stelde een adres op dat in het vorig nummer is opgenomen. Dit adres werd gezonden aan het Ministerie van Waterstaat en aan de Besturen der Provinciën. Dit adres heeft uitwerking gehad in ruimen kring. De Minister van Waterstaat vermeldde reeds in zijn antwoord aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal dat betreffende het oprichten van benzinestations langs de nieuwe Rijkswegen een regeling tot stand is gekomen. Dit geldt echter nog niet voor bestaande wegen. Er is echter een begin gemaakt en dit stemt tot vreugde. De algemeene indruk is echter, dat de medewerking van de benzinemaatschappijen van belang is. Dat een benzinepomp rood moet worden is te aanvaarden. Doch waarom daarvoor het leelijkste van het leelijke, sign3alrood, te gebruiken en met die bloederige kleur half een huis te besmeren. Het zal er mede gaan als met velerlei ontsiering. Het moet erg worden alvorens er iets gebeurt. En zoover is het nu wel. Want van verschillende zijden komt reeds medewerking, om de leelijke scherpe kleuren rood en geel te matigen, om bij verordening zie voor Amsterdam de achterpagina de leelijke kleuren aan de huizen te bestrijden, om bij nieuwen wegenaanleg bepalingen te maken. Het zal wel een langdurigen strijd zijn, doch er is licht. Jaar en dag staat in den Amsterdamschen telefoongids 36988 Heemschut, Bond, Heerengracht 495, secretariaat. In het supplement van den Amsterdamschen telefoongids van enkele weken geleden pronkt thans: 52389 Bouwbedrijf Heemschut, Sarphatistr. 148, bouw- en inrichting van schuilkelders enz. Ieder denke daarvan 't zijne.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 13