HEEMSCHUT 43 BENZIN E-STATIONS Het zoo vaak onbevredigen de uiterlijk, wat vorm en kleur betreft, van de tallooze ben- zin e-stations langsdewegen, óók binnen de bebouwde kommen, de vaakverkeerde wijze van plaat sing, waarbij niet voldoende rekeningwordt gehouden met de noodzake- lijkeaanpassing van deze ge bouwtjes aan hun omgeving, de vaak hinderlijke en het landschap ontsierende opschriften en reclames, dat alles heeft de Commissie „De weg in het Landschap die immers beoogt de bevordering van een in ieder opzicht goede landschappelijke behandeling van de wegen in ons land, aanleiding gegeven, om zich met een adres te richten tot den Minister van Waterstaat, en tevens tot al de Colleges van Gedeputeerde Staten. Van dit laatste adres is een afschrift in het vorig nummer van dit blad opgenomen. Terzelfder tijd had het Geldersch Genootschap tot bevordering en instandhouding van de Schoonheid van Stad en Land, zich met een adres tot den Minister van Waterstaat gewend: gewoonlijk zitten zulke dingen op een bepaald moment „in de lucht". Wij twijfelen er niet aan, en hebben wat het Rijk betreft daarvan reeds de zeker heid, of de betreffende autoriteiten zullen bereid zijn hun medewerking te verleenen tot bereiking van het in het adres genoemde doel, dat in het vervolg ten opzichte van de benzine-stations, wat hun uiterlijk en plaatsing betreft, met de verschillende eischen van welstand ten volle rekening zal worden gehouden. Zeer verheugend is het nu, dat ook de groote benzine-concerns daartoe bereid schijnen te zijn. Het duidelijkst blijkt dit wel uit een artikel, opgenomen in het nummer van December 1938 van het tijdschrift „Shell Service", dat door het ver koopkantoor van de „Koninklijke/Shell" Producten geregeld aan hun wederverkoopers wordt toegezonden. In dit artikel wordt terecht betoogd, dat „onze moderne [MoStlc Een voorbeeld van een weinig geslaagde luifel en een teveel aan reclameborden

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1939 | | pagina 9