DE KLOKKESTOEL VAN OLDEKERK 54 HEEMSCHUT de groote rol, die aan het Provinciale Bestuur en aan den Provincialen Waterstaat bij de vaststelling van het tertiaire wegenplan en ook bij de uitvoering van de noodige verbeteringswerken is toebedeeld, dat ondergeteekenden namens de Com missie „De Weg in het Landschap" de vrijheid nemen. Uw College met aandrang te verzoeken wel te willen bevorderen, dat aan de landschappelijk-aes.thetische verzorging van de tertiaire wegen in Uw gewest de volle aandacht zal worden besteed, opdat zal worden bereikt, dat bestaande schoonheid zooveel doenlijk zal worden gespaard en, waar mogelijk en noodig, nieuwe schoonheid zal worden geschapen. Wij mogen tenslotte daarbij vermelden, dat onze Commissie steeds gaarne bereid is tot overleg en tot het eventueel verstrekken van adviezen in algemeenen zin betreffende de hierboven genoemde vraagstukken. Wij hebben de eer met de meeste hoogachting te verblijven, Namens de Commissie „De Weg in het Landschap", F. J. VAN LANSCHOT, Voorzitter. H. CLEYNDERT AZN., Secretaris. De Heer F. B. J. GlPS, een oud en trouw lid van den Bond Heemschut, heeft zich het lot aangetrokken van den in verval verkeerenden klokkestoel van Oldekerk. Hij wendde zich tot de eigenaresse, de Kerkvoogdij, die deze zaak echter niet wenschte af te doen zonder Rijksmonumentenzorg. Zoo zal dus naar te verwachten is de klokke stoel hersteld worden en behouden blijven. Uit het te waardeeren voorstel van den Heer GlPS knippen wij Hierbij heb ik het genoegen U te berichten, dat ik naar aanleiding van courantenberichten inzake den klokkestoel te Oldeker-k mij tot de Kerkvoogdij aldaar gewend heb onder mededeeling, dat indien de huidige toestand behouden kon worden, dat de Kerkvoogdij de beschikking hield over den betrokken klokkestoel en de kosten binnen zekere grenzen bleven ik berejd zou zijn het herstel van den klokkestoel voor mijne rekening te nemen. Dit zou in een dusdanigen vorm geschieden, dat het herstel van dezen klokkestoel wat het hout betreft zou plaatsvinden door levering van het te creosoteeren hout en de opstelling daarvan volgens de bestaande verhouding. Het ligt in mijne bedoeling om het te verwerken hout te doen leveren uit hout van Nederlandschen oorsprong, terwijl ik mij dan tevens voorstel om dit hout' te doen conserveeren met creosootolie, eveneens van Nederlandsche productie. De klokkestoel van Oldekerk

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 8