X rr HEEMSCHUT 31 hier straks worden aangebracht. Van de gevels, al moge de een mooier zijn dan «de andere, is er maar een enkele die bepaald (en dan soms heel erg!) stoort. Zoo n enkel product van revolutiebouw van zoo n dertig jaar geleden zal misschien wel binnen niet te langen tijd vervangen moeten worden. Als hier en elders in de binnenstad de boven al genoemde en fel veroordeelde aluminiumkleurige lantaarns, die hier in de oude stad nog veel meer misstaan dan elders, donkergroen worden gemaakt en voor behoud van de Raadhuisbrug gewaakt wordt, dan kan de Noorder haven een van de mooiste stadsbeelden blijven en voor een deel nog weer meer worden. Er zijn nog een paar plaatsen waar reclameborden bleven hangen die behooren te verdwijnen, er zijn hier en daar nieuwe betonnen bruggen gekomen die allerminst het stadsbeeld verrijken, radio-antennes schenden hier en daar een pittoresk oud geveltje. En vooral, het Snel verkeer dendert en dondert en puft en ronkt en jaagt; dat moeten we uit de binnenstad kwijt, zoo gauw het kan. Zoo is er hier en daar voor Heemschut nog wel wat te doen, al is helaas niet altijd en overal herstel of verbetering mogelijk. Wie als Heemschut-vriend hier langs komt, vliege niet haastig dóór, maar verheuge zich een oogenbhk aan zooveel dat hier in en om de stad een lust voor de oogen is. Hoe meer in onze oude stadjes en steden en daarbuiten vrienden van oude en nieuwe schoonheid komen kijken, stilstaan, bewonderen, enthousiast zijn en dan ook hun kritiek en bezwaren uiten, hoe meer de strijd voor het beschutte heem, de beschermde schoonheid van stad en land, succes hebben zal. Harlingen, Zomer 1937. Ds. A. L. Broer. llfêpl Het oude geveltje te Harlingen vóór de brug over de haven; dit huisje werd eemge jaren geleden door Heemschut behoed tegen onnoodige verbouwing waardoor het silhouet teloor gegaan zou zijn

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 9