R. I. P. HEEMSCHUT 27 Het artikeltje over auto-kerkhoven heeft voorloopig succes gehad. Het werd direct overgenomen door de groote bladen en bij herhaling zijn afdrukken ervan aangevraagd. Sombere vertellingen zijn dus Good Seller. Daarom dus nu maar weer een somber artikel en wel over de grafsteenen, die kortelings langs onze wegen zijn geplaatst. In De Kampioen van 8 Januari lazen we onderstaand opstel van den Heer E. J. MULLER. DE NIEUWE KILOMETERAANDUIDINGEN. Dezer dagen op reis zijnde in Brabant viel het mij op, dat langs de Rijkswegen overal op afstanden van 1 K.M. zoowel links als rechts van den weg groote palen waren geplaatst met aanwijzing van het aantal K.M. tot de naastbijzijnde plaats. Het is blijkbaar de bedoeling deze palen langs alle Rijkswegen te plaatsen en het wil mij voorkomen, dat met de plaatsing geen enkel nuttig doel wordt gediend, doch dat deze kpsten, die hoogstwaarschijnlijk uit het Verkeersfonds worden bestreden, een nieuwe ongemotiveerde belasting voor het automobilisme vormen. Er is geen enkele automobilist, die er eenig voordeel of gemak van heeft, dat de palen telkens eiken K.M. den afstand aanwijzen en voorzoover mij bekend, is dit ook nergens in Europa het geval en zeker niet m Amerika, waar ik zoo juist een lange reis gemaakt heb. 3 Wanneer men a tout prix afstandspalen wil, dan is m.i. een afitandspaal om de 10 K.M. zeker genoeg, doch ik ben van meening, dat de wegafbakening, zooals die tot nu toe door den A.N.W.B. is verzorgd, ruim voldoende is en aan eiken automobilist goede aanwijzingen geeft over de te volgen richting en. den .afstand tot de naastbijzijnde plaats. Geheel afgescheiden hiervan ben ik van meening, dat het Nederlandsche stnaten- beeld reeds dermate onrustig is gemaakt door een ongelimiteerd aantal instructies voor voetgangers, wielrijders en automobilisten, verbodsbepalingen, palen, borden, wegwijzers en wat al niet meer, dat deze om de 500 M. geplaatste K.M -palen (n.1. links en rechts van den weg) dit beeld nog veel onrustiger zullen maken. E. J. Muller. Ze zijn afschuwelijkHet is een aardig spelletje om, rijdend van Bremen naar Hamburg, op je horloge te controleeren hoe snel een K.M. wordt afgelegd. Verder missen ze elk doel en zijn dwaas en overdreven. Dank zij den A.N.W.B. hebben we de mooiste en duidelijkste richtingaanwijzers van de heele wereld. De onderlinge afstanden in Nederland zijn met uitermate groot. Verdwalen is vrijwel onmogelijk. Weet men hoeveel K.M. men rijden moet, is het dan noodig iedere minuut te controleeren hoe ver men nog van het einddoel verwijderd is? En als het dan volstrekt moet, waarom dan zulke foei-leelijke grafzerken. Nederland wordt één tranendal. Langs grafstee-alleeën rijdt de overbelaste autobestuurder met een begrafenisgezicht van auto-kerkhof naar kerkhof. Het wordt hoe langer hoe moeilijker gemaakt om mooi Nederland nog te ontdekken. J. R. KONING.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 5