14 HEEMSCHUT MEDEDEELINGEN VAN DEN BOND HEEMSCHUT Vergaderingen. De Algemeene Vergadering die den laatsten Zaterdag in April zou zijn is een week later gesteld om niet juist op een nationalen feestdag te komen. Dit zal dan zijn Zaterdag 7 Mei. Voor plaats van samenkomst is Hoorn gekozen. Een programma wordt in elkaar gezet. Het belangrijkste punt van de vergadering zal ?ijn de strijd tegen de onnoodige vernieling van de schoonheid door onachtzaamheid of onverschilligheid. De vergadering van het Algemeen Bestuur die eerst gedacht was half Februari zal half Maart gehouden worden; Zaterdagmiddag 12 Maart te Amsterdam. Daarvoor krijgen de bestuursleden nog een mededeeling. De vergaderingen van het Dagelijksch Bestuur zijn steeds den tweeden Woensdag van de maand. Het adviesbureau voor verbetering van dorpsbouwplannen werkt nog steeds, doch in afnemende kracht omdat overal waar provinciale commissiën zijn hier naar verwezen wordt. Er worden nog 10 tot 12 plannen per maand behandeld, dus altijd nog de totstandkoming van minstens honderd misbaksels per jaar voor komen. Het ledental gaat weer groeien; over Januari traden toe als nieuwe leden: twee Gemeentebesturen en negen personen. In samenwerking met den B. N. A. werd een commissie gesticht die de landelijke bouwkunst bestudeeren zal en overwegen wat daarvan geschikt is voor publicatie. In deze commissie hebben zitting voor den Bond Heemschut één lid van het Dagelijksch Bestuur, de Heer J. R. KONING en een lid van het Algemeen Bestuur, de Heer Ir. J. GRATAMA voor den B. N. A. de Heeren WlEGER BRUIN, W. J. GERRETSEN en J. F. BERGHOEF. De Natuurhistorische Vereeniging gaat in samenwerking met den A N. W. B. een actie beginnen tegen de verontreiniging van de natuur. De A. N.W. B. heeft hieraan al vele jaren aandacht besteed, men denke slechts aan de plaat van de „schillen en de doozen". Er zal een groote vergadering komen met de jeugd- vereenigingen en de onderwijzers Doch moeten niet juist de ouderen worden opgevoed? Dan zal de jeugd de ouderen moeten opvoeden, dat kan ook. Over het uitbreidingsplan voor Marken kwamen verschillende klachten die bleken volkomen ongegrond te zijn na ontvangen inlichtingen. Het gaat erom de bebouwing, voor zoover die noodig zal zijn, te houden bij de bestaande buurten en niet langs de wegen, waardoor, lintbebouwing zou ontstaan. Te Warmond zal nu voor de derde maal het uitbreidingsplan in den Raad komen, telkens met een kleine wijzigingdoch het punt waar het om gaat is er nog steeds bij, de bebouwing van lage gronden over het water de Leede aan den Oostkant van het dorp,, waardoor de schoonheid in velerlei opzicht zal worden geschaad. De bruggen hebben al sedert de oprichting van den Bond Heemschut in de belang stelling gestaan. De notulen van de eerste vergadering van ruim 25 jaar geleden verhalen ervan. Nadat in de laatste jaren eenige groote rivierbruggen minder fraai, doch andere zeer geslaagd werden, werd een adres gericht tot den Minister van Waterstaat over de nog te maken bruggen, daarbij de mogelijkheid overwegende om een hangbrug toe te passen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 4